MFK SkalicaSokol Lanžhot

2:0 (1:0)
Martin Daneš | | muži

Druholigová Skalica byla nad síly Lanžhotčanů

Čtvrté přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Lanžhota. Místo Nového Mesta nad Váhom zamířili kvůli marodce soupeře na poslední chvíli do nedaleké Skalice, kde v sobotu večer odehráli dobré přípravné utkání, přestože odjeli domů s porážkou 0:2.

MFK Skalica:

Junas - Petr, Mader, Rudzan, Caltík, Nagy, Hollý, Kousal, Šebesta, Baumgartner, Štursa. Střídali Blažek, Voleský, Máčik, Ligas, Gröger

Sokol Lanžhot:

Klimeš - Šenk (K), Mihál, Lenhard, Pidruchnyi - Kleiber, Kollár, Balážik P., Bartal, Kosorin - Burac. Střídali: Morávek, Balážik R., Tuček Lad.

branky: 24. Kousal, 66. Šebesta (pk)

Stadion: Skalica

Komentář

Čtvrté přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Lanžhota. Místo Nového Mesta nad Váhom zamířili kvůli marodce soupeře na poslední chvíli do nedaleké Skalice, kde v sobotu večer odehráli dobré přípravné utkání, přestože odjeli domů s porážkou 0:2. Jednak stále nehrál Sokol zdaleka v nejsilnější možné sestavě, jednak je MFK Skalica čtvrtý tým 2. nejvyšší slovenské soutěže a kvalitativně je velmi vysoko. Zápas, který byl pro domácí fotbalisty generálkou na jarní část 2. ligy, se také odehrál na velmi dobře připravené přírodní trávě přímo na hlavním stadionu Skalice. Navíc pod umělým osvětlením, na což přece jen nejsou hráči Lanžhota zvyklí.

Domácí se dostali do vedení ve 24. minutě, kdy Klimeš tvrdou ránu z levé strany ještě vyboxoval skvěle do prostoru, u balonu byl ale nejdříve další hráč v zeleno-bílém a z dorážky už se nemohl mýlit. Druhou a poslední branku dali domácí z pokutového kopu po průniku domácího hráče mezi 2 fotbalisty Lanžhota, kteří jej faulovali. Z nařízené penalty Šebesta s přehledem zvýšil na 2:0, když poslal balon na opačnou stranu, než skákal Klimeš.

Už v úterý 22.2. čeká Lanžhotčany další přípravný zápas, na umělé trávě v Pohořelicích se od 17 hodin utkají s účastníkem KP z Kuřimi.

Záznam zápasu ze Skalice můžete zhlédnout ZDE

Ohlasy

Jaroslav Hílek: "Po zrušení zápasu s Novým Městem jsme dostali možnost hrát se Skalicou, která hraje už pár let o postup do první ligy a v přípravě porážela i slovenské ligisty. Bylo jasné, že nás čeká těžký zápas. Kluci to odehráli na hranici svých možností, ale byli ve finále rádi, že si zahráli na takovém stadionu a s tak kvalitním soupeřem. Pro Skalicu to byla generálka, proto se hrálo na přírodní trávě pod umělým osvětlením a v době, kdy oni hrávají domácí mistráky. Bylo to zajímavé měření sil, s prvním poločasem jsem byl docela spokojený, nechtěli jsme hrát pasivně a měli jsme tam i nějaké šance. Ve druhé půli už jsme víc bránili, ale rozhodně jsme neudělali ostudu. Bohužel stále nejsme kompletní. Na jednu stranu se nám podařilo dotáhnout návrat záložníka Tomáše Bartala z Gbelů (hrál v Lanžhotě mimo loňského podzimu posledních 5 let - pozn. red.), na druhé straně jsme postrádali nemocného kapitána Mikúška a celý zápas ve Skalici jsme odehráli bez klasických stoperů, s krajními obránci na jejich postech. Úterní zápas s Kuřimí určitě nebude poslední, potřebujeme zápasové vytížení."

Aktuální články

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...