1. kolo, neděle 06.09.2015, 14:30

Boris Didov |

Starší přípravka rozdrtila Podivín

Brankář: Tuček V.
Sestava: Petrla V., Kaňa A., Zobačová L., Sedláček M., Prajka V., Bača P.

Stadion: Podivín

Následující sezóna st. přípravky bude velice náročná. Je to dáno tím, že celkový počet dětí je 7,  přičemž se hraje 5+1, zbývá tedy jen jeden střídající hráč. Počítáme tedy s tím, že pokud budeme schopni, doplníme st. přípravku v průběhu utkání dětmi z ml. přípravky. Sice se tomu bráním a chceme, aby děti hrály ve své věkové kategorii a víc se sehrály. Nejsem totiž toho názoru, že je v ml. přípravce takový hráč, který svou věkovou kategorii převyšuje. Máme šikovné děti, ale potřebují se vyhrát.

Toto se potvrdilo už v prvním mistrovském utkání a již v průběhu prvního poločasu jsme museli, z důvodu bolesti břicha Lenky, dát do st. přípravky Vaška Uhra, který si počínal opravdu dobře a zaslouží velkou pochvalu. Musím, ale podotknout, že soupeř hrál v sestavě s ročníky stejně starými jako je Vašek, a to se zřejmě u ostatních soupeřů mockrát nestane. To ovšem výkon Vaška neznehodnocuje, naopak. První půle byla z naší strany katastrofální. O poločase se muselo hlavně těm starším důrazně připomenout, jakou herní kvalitu můžou předvést, a která se také od nich očekává. To si vzali s sebou na hřiště do druhé půle a bylo to také znát, jak na hře, tak na celkovém výsledku.

Výsledek nakonec výborný, herní zlepšení, mladší děti nezklamaly. Poučení do příštích zápasů? Čekají nás silnější soupeři, takže zabrat jen poločas nestačí, může být i pozdě. Nejde jen o výsledek, chceme po dětech herní kvalitu.