3. kolo, neděle 21.08.2016, 16:30

Sokol LanžhotFC Moravský Krumlov

Lanžhot - Mor. Krumlov 5:0

Přesvědčivá výhra v domácím prostředí.

Polach - Žaloudek, Velický, Trčka (60' Šenk), Palkovič - Žáček, Hílek (75' Polášek), Rehák, Kleiber - Čambal (74' Straka), Pálka

FC Moravský Krumlov:

Vošmera M. - Bohunský, Zelníček, Matějka, Vošmera D. - Machotka - Dvořáček, Řezáč, Kleibl, Adamík - Staněk

branky: 22'+88' Kleiber Radim, 42'+47' Pálka Tomáš, 57' Čambal Lukáš
ž.k.: 18' Hílek - 9' Vošmera, 35' Kleibl, 61' Zelníček
č.k.: 0 - 64' Staněk
rozhodčí: Marinč L. - Jelínek L., Knecht M.

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Oboustraně opatrný začátek zápasu byl charakterický v úvodu našeho prvního domácího zápasu nové sezony. A tak první ohrožení branky přišlo až po standartní situaci, když Palkovič mířil nad horní tyč. Po čtvrthodině rohový kop hostů a za Polachem zazvonilo břevno! Branku přinesla až rychlá přímočará akce po ose Palkovič – Čambal – Pálka, kterou zakončoval Kleiber – 1:0. Domácí úspěch evidentně uklidnil, zpřesnili kombinaci, zakončení Reháka ani Čambala však síť nerozvlnilo. Na druhé straně se k zakončení hezky uvolnil Staněk, jeho střela však postrádala razanci. To na druhé straně měl Vošmera potíže s tvrdou střelou Palkoviče, kterou stihl nakonec vyrazit nohama a vzápětí mířil Žáček jen nad branku. Před půlkou pak napřáhl ke střele zdálky Velický, hosté ji srazili jen k Pálkovi a ten sám před Vošmerou nezaváhal – 2:0.
Hosty zlomil úvod druhé půlky, když Pálka technickou střelou přehodil hostujícího gólmana – na 3:0 a znovu Pálka vyslal do samostatného nájezdu Čambala a ten s přehledem zvýšil – 4:0. Hostům v této fázi nic nevycházelo a zbytečným zákrokem bez míče to potvrdil Staněk, který tak musel po hodině předčasně pod sprchy. Domácí následně zvolnili a s převahou jednoho muže drželi kombinací míč převážně na svých kopačkách. Před koncem pak mohli hosté výsledek zkorigovat, ale dobrou příležitost střídajícího Slámy zlikvidoval Polach. V samotném závěru Kleiber po samostatné akci nejprve napálil tyč, aby vzápětí využil ideální nabídku Šenka – 5:0.
V prvním domácím zápase jsme si tak připsali zaslouženě tři body.

záznam zápasu:

2 Žaloudek Milan O 90 0 0 0