Postup v 1. kole poháru

07.08.2017 | Josef Říha

Ratíškovice – Tvrdou lekci těsně před startem nové sezony podstoupili fotbalisté Ratíškovic. Baník v 1. kole Krajského poháru nestačil na posílený Lanžhot, kterému doma podlehl vysoko 0:4. Hosté z Břeclavska si branky rovnoměrně rozdělili do obou poločasů. Výsledek je pro účastníka I. A třídy až příliš krutý.

1. kolo | Neděle 06.08.2017, 17:00 | Ratíškovice

FK Baník Ratíškovice - Sokol Lanžhot

Branky:  3. Svoboda Lukáš, 35. Bartal Tomáš, 74. Žáček Erik, 89. Velický Stanislav

Žluté karty: 55. Kotásek, 65. Šimek, 87, Koplík - 56. Kleiber

Rozhodčí: Špaček - Rosa, Kopřiva

FK Baník Ratíškovice: Chromý (58. Dohnálek) - Křižka (82. Koplík), Ščevík, Maléř, Konečný (10. Měsíček), Kordula (25. Kotásek), Dobeš, Holeček (68. Balus), Kundrata, Štreit, Šimek

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Měřínský, Velický, Rehák - Šenk, Hílek, Bartal T. (46. Hrnčíř), Svoboda, Žáček - Kleiber, Čambal

V zápase se projevila kvalita a zkušenosti Lanžhota. Zní to asi už moc otřele, ale skóre neodpovídá dění na trávníku. Propadli jsme výsledkově, ale určitě ne herně. Soupeř si vypracoval brejkové situace, které efektivně zužitkoval, což rozhodlo celý zápas,“ prohlásil ratíškovický trenér Petr Kotásek.
Mladý kouč Baníku pochválil svěřence za přístup, ale zároveň ocenil kvalitu silného protivníka. „Lanžhot patří mezi top týmy krajského přeboru. Kádrem má možná i na divizi,“ myslí si Kotásek.
Podobně nedávno mluvili také zástupci Bzence. Zatímco Slovan v přípravě se Sokolem remizoval, Ratíškovice soupeři z Podluží podlehli rozdílem třídy.

Hosté udeřili hned ve 3. minutě, kdy brankáře Chromého překonal Svoboda. Pak domácí inkasovali další rány. Trenér Kotásek musel kvůli zranění vystřídat Konečného a Martina Kordulu, ve 35. minutě navíc na 2:0 zvýšil Bartal. „Obě střídání byla vynucená,“ přiznává kouč Baníku. „Koncept hry se nám změnil oproti tomu, co jsme chtěli hrát,“ pokračuje.
Ratíškovice v první půli zahrozily pouze ze standardních situací. Žádný rohový kop ani centr ze strany se však neujal. „Zahrávali jsme je dost naivně,“ říká Kotásek. „Kdybychom dali nějaký gól, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ale v šestnáctce soupeře jsem postrádal větší důraz a chuť vstřelit branku,“ přidal.
I přesto nebyl poločasový výsledek 0:2 z Kotáskova pohledu nijak tragický. „Pořád to pro nás bylo hratelné,“ věřil domácí kormidelník.

Baník dál bojoval, přesto v závěrečné čtvrthodině obdržel další dva góly. Na 3:0 zvýšil Žáček, postup hostů stvrdil mazák Velický. „Kluci makali, bojovali. Porážka je spravedlivá, ale pro nás až zbytečně moc krutá,“ říká Kotásek.
Z výsledku si ale těžkou hlavu nedělal. „Jsem rád, že nás soupeře prověřil,“ dodal ratíškovický trenér, který má týden na to, aby připravil mužstvo na nedělní derby v Kyjově.

Zdroj: Libor Kopl, Hodonínský deník

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají o víkendu naše mužstva.

Lanžhot - Tasovice 0 : 1

Ani v hodovním zápase jsme body nezískali.

Parkování při zápasech

Při parkování využijte možnost zaparkovat v areálu TJ, u Restaurace Na Šlajsi a Galerii Vín.Vstup na stadion je odtud vzdálen 180m.Více na...

Program hodovních zápasů

Výsledky našich zápasů