FK Baník RatíškoviceSokol Lanžhot

0:4 (0:2)
Josef Říha | | muži

Postup v 1. kole poháru

Ratíškovice – Tvrdou lekci těsně před startem nové sezony podstoupili fotbalisté Ratíškovic. Baník v 1. kole Krajského poháru nestačil na posílený Lanžhot, kterému doma podlehl vysoko 0:4. Hosté z Břeclavska si branky rovnoměrně rozdělili do obou poločasů. Výsledek je pro účastníka I. A třídy až příliš krutý.

FK Baník Ratíškovice:

Chromý (58. Dohnálek) - Křižka (82. Koplík), Ščevík, Maléř, Konečný (10. Měsíček), Kordula (25. Kotásek), Dobeš, Holeček (68. Balus), Kundrata, Štreit, Šimek

Bartal R. - Měřínský, Velický, Rehák - Šenk, Hílek, Bartal T. (46. Hrnčíř), Svoboda, Žáček - Kleiber, Čambal

Branky:  3. Svoboda Lukáš, 35. Bartal Tomáš, 74. Žáček Erik, 89. Velický Stanislav

Žluté karty: 55. Kotásek, 65. Šimek, 87, Koplík - 56. Kleiber

Rozhodčí: Špaček - Rosa, Kopřiva

Diváci: 120

Stadion: Ratíškovice

V zápase se projevila kvalita a zkušenosti Lanžhota. Zní to asi už moc otřele, ale skóre neodpovídá dění na trávníku. Propadli jsme výsledkově, ale určitě ne herně. Soupeř si vypracoval brejkové situace, které efektivně zužitkoval, což rozhodlo celý zápas,“ prohlásil ratíškovický trenér Petr Kotásek.
Mladý kouč Baníku pochválil svěřence za přístup, ale zároveň ocenil kvalitu silného protivníka. „Lanžhot patří mezi top týmy krajského přeboru. Kádrem má možná i na divizi,“ myslí si Kotásek.
Podobně nedávno mluvili také zástupci Bzence. Zatímco Slovan v přípravě se Sokolem remizoval, Ratíškovice soupeři z Podluží podlehli rozdílem třídy.

Hosté udeřili hned ve 3. minutě, kdy brankáře Chromého překonal Svoboda. Pak domácí inkasovali další rány. Trenér Kotásek musel kvůli zranění vystřídat Konečného a Martina Kordulu, ve 35. minutě navíc na 2:0 zvýšil Bartal. „Obě střídání byla vynucená,“ přiznává kouč Baníku. „Koncept hry se nám změnil oproti tomu, co jsme chtěli hrát,“ pokračuje.
Ratíškovice v první půli zahrozily pouze ze standardních situací. Žádný rohový kop ani centr ze strany se však neujal. „Zahrávali jsme je dost naivně,“ říká Kotásek. „Kdybychom dali nějaký gól, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ale v šestnáctce soupeře jsem postrádal větší důraz a chuť vstřelit branku,“ přidal.
I přesto nebyl poločasový výsledek 0:2 z Kotáskova pohledu nijak tragický. „Pořád to pro nás bylo hratelné,“ věřil domácí kormidelník.

Baník dál bojoval, přesto v závěrečné čtvrthodině obdržel další dva góly. Na 3:0 zvýšil Žáček, postup hostů stvrdil mazák Velický. „Kluci makali, bojovali. Porážka je spravedlivá, ale pro nás až zbytečně moc krutá,“ říká Kotásek.
Z výsledku si ale těžkou hlavu nedělal. „Jsem rád, že nás soupeře prověřil,“ dodal ratíškovický trenér, který má týden na to, aby připravil mužstvo na nedělní derby v Kyjově.

Zdroj: Libor Kopl, Hodonínský deník

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...

Kompletní přehled všech našich výsledků.