Sokol LanžhotTatran Bohunice

2:3 pk (1:0)
Josef Říha | | muži

Bohunice počtvrté vyhrály krajský fotbalový pohár

Znojmo - Fotbalisté Bohunic ovládli finálový duel krajského poháru. Lanžhot ve Znojmě porazili 3:2 po penaltovém rozstřelu.

Sokol Lanžhot:

Bartal R. - Měřínský, Hílek, Bartoš (71. Bartal T.), Tóth, Kleier, Čambal, Šenk, Vrábel, Ciprys, Mikúšek

Tatran Bohunice:

Dang - Musil, Král, Čermák (46. Šembera), Fiala, Mach, Ullmann (86. Bachdasaryan), Burčík (73. Hanusek), Lacko, Masařík, Pavlík

Branky: 15. Kleiber Radim, 87. Čambal Lukáš - 59. (Pen) Král, 66. Burčík

Žluté karty: 65. Mikúšek, 70. Hílek - 42. Masařík

Rozhodčí: Mach Karel - Malimánek Marek, Rosa Ondřej

Diváci: 300

Stadion: Městský stadion Znojmo

Komentář

Poprvé za posledních pět let se ze zisku jihomoravského fotbalového poháru neraduje vítěz krajského přeboru. Ve středečním finále hraném na městském stadionu ve Znojmě se z triumfu radovali hráči Bohunic, kteří v penaltové loterii porazili už jistého vítěze jihomoravského přeboru z Lanžhotu 3:2. Pohár získali už počtvrté v historii.
Výsledek 2:2 po devadesáti minutách neodpovídal obrazu hry. V první polovině měli jednoznačně navrch hráči Sokolu. „Byli bez pochyb lepší v celém utkání, v poločase mohli vést i 4:0,“ zhodnotil bohunický kapitán Marek Král.
I přes obrovskou převahu šli Lanžhotští do kabin s hubeným vedením 1:0. Ani začátek druhé části nenaznačoval, že se Bohunice zvednou, pak byl ale ve vápně faulovaný Petr Mach a z pokutového kopu vyrovnal Král. O sedm minut později otočil skóre po nedorozumění obrany Lanžhotu Nikolas Burčík. „Možná se uspokojili podařenou první půlkou. Pořád byli lepší, ale předvedli jsme týmový výkon a bojovali až do konce,“ liboval si Král, který si penaltu úspěšně zopakoval i v rozstřelu.
Do něj zápas poslal čtyři minuty před koncem nejlepší střelec jihomoravského přeboru Lukáš Čambal. Při penaltách ale zklamal hned první střelec Lanžhotu Mario Tóth, naopak bohunická pětice byla neomylná.
Euforii nejúspěšnějšího týmu krajského poháru odstartoval trefou do horního růžku Ivan Lacko. „Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Lanžhot byl fotbalovější, ale otevřeli jsme hru a kluci na hřišti nechali maximum,“ radoval se po utkání bohunický kouč Karel Jarůšek.
Dojem z napínavého duelu kazila komorní atmosféra v ochozech znojemského stadionu. „Je nesmysl, že jsme hráli tady. Lanžhot by si zasloužil finále u nich,. S jinou diváckou kulisou a oslavou postupu do divize,“ poznamenal Jarůšek.
Souhlasí s ním i lodivod Lanžhotu Milan Valachovič. „Nevadí mi výsledek, prostě jsme prohráli na penalty. Vadí mi spíš přístup funkcionářů. Hráli jsme pátou středu za sebou, do Znojma oba týmy jedou hodinu a půl. Jsou stadiony, kde by přišlo tisíc lidí,“ litoval kouč.

Zdroj: Daniel Hrbolka, znojemsky.denik.cz
enik.cz/fotbal_region/bohunice-poctvrte-vyhraly-krajsky-fotbalovy-pohar-proti-lanzhotu-az-na-penalty-20180606.html

záznam zápasu:

Aktuální články

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...