Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dojmy brankáře Lukáše Tučka z premiérového startu v divizi

13.06.2022 | Martin Daneš

Proti Bystřici nad Pernštejnem se poprvé do lanžhotské brány při utkání A-týmu postavil odchovanec našeho klubu Lukáš Tuček. V jarní sezoně dosud nastupoval jen za B-tým ve III. třídě, ke konci jara už dostal při zranění jedničky Jakuba Klimeše a rozhodnutého boje o čelo divizní tabulky šanci ukázat se před domácími fanoušků i v dresu áčka. A nezklamal. Dvěma důležitými zákroky v prvním poločase srazil sebevědomí hostů, už tak výrazně nahlodané čtyřbrankovou ztrátou. Na konci zápasu mohl oslavit vysoké vítězství 7:0 a premiérové čisté konto ve 4. nejvyšší soutěži. „První čisté konto mě samozřejmě bude něco stát, ale samozřejmě do týmové kasy rád něco přispěju,“ směje se jednadvacetiletý gólman.

Už trenér Hílek naznačil, že nedělní start pro Lukáš nebyl překvapení a o tom, že půjde do brány, předem věděl. „Dozvěděl jsem to asi týden dopředu, takže se na mě mohla přijít podívat i rodina a kamarádi. A tím, že to byla premiéra, jsem samozřejmě trochu nervózní byl,“ přiznává. Přitom k jeho divizní premiéře už mohlo dojít dříve, ale problémy s kotníkem ho na trávník nepustily a při zranění obou kolegů tehdy musel do brány veterán Jirka Trubač.

To jeho mladší kolega si na divizi teprve zvykal. „
Potil jsem se vlastně celý zápas, ale bylo to spíš skrz to počasí,“ uznává. Domácí obrana totiž za svá záda balon příliš často nepouštěla a když ano, dokázal Tuček, že reflexy má opravdu rychlé. Jednou vytáhl balon po rohu nad břevno, podruhé vyrazil hlavičku z bezprostřední blízkosti. Sklidil za to zasloužený potlesk tří stovek domácích diváků.

Po změně stran už ale jen sledoval, jak jeho spoluhráči dobývají bránu na druhé straně hřiště, ve druhé půli už jej hosté prakticky neohrozili. „Snažil jsem se udržet pozornost až do konce, stále jsem byl trochu nervózní, protože to byl můj první zápas. Moje čisté konto bylo už jenom takovým bonusem k výsledku. Po tak vydařeném výkonu celého týmu už moje divizní premiéra ani lepší být nemohla,“ dodal.

Aktuální články
Lanžhot jasně ovládl divizní derby, Břeclav doma deklasoval 5:1

První divizní body jsou doma. Ačkoliv šli do vedení už ve 2. minutě hosté z MSK, Lanžhot dokázal ve zbytku utkání svou dominanci na...

Pozvánka na fotbal

V druhém kole Moravskoslezské divize nás čeká okresní derby.Všichni jsou srdečně zváni!

denik.cz: Snová premiéra v divizi, Bohunice gólem v závěru sestřelily favorita z Lanžhota

Divizní premiéra fotbalistů Bohunic vyšla nad očekávání. Tým Lanžhota, který se v loňském ročníku umístil na třetí příčce...

denik.cz: Napínavá divize: Ambice mají na Lesné, mezi favority patří i další Jihomoravané

Nový ročník divize začíná

denik.cz: Lanžhot v Mol Cupu podlehl Hodonínu. Derby sledovalo 850 diváků

Lanžhot v MOL Cupu po prohře 0:3 končí. Favorizovaný Hodonín rozhodl ve druhé půli

MOL Cupem startují soutěže 2022/23

Permanentky 2022/23

Lanžhot držel s ligovou Skalicí krok téměř 80 minut. Nakonec v generálce prohrál 1:4