Josef Říha | | klub

Diváci amatérských soutěží - za jakých podmínek na fotbal

Fotbalová asociace vydala Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží. Podle těchto pravidel diváci při příchodu na stadion nevyplňují žádné prohlášení apod., PŘI VSTUPU PŘEDKLÁDAJÍ SVOJI BEZINFEKČNOST, viz. níže.
Tyto pravidla jsou platná pro všechny soutěže!
Žádáme všechny návštěvníky o dodržování, děkujeme za pochopení.

Nejprve stručně v otázkách a odpovědích.

1. Jakým způsobem má být kontrola splnění bezinfekčnosti prováděna?

Divák je povinen při vstupu na utkání prokázat svou bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedeným v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR. tzn.
  • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem, nebo
  • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test s negativním výsledkem, nebo
  • osoba má minimálně 14 dnů dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo
  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a neuplynulo více než 180 dní.
Certifikát o provedení testu, očkování či potvrzení o prodělání nemoci je divák oprávněn předložit v tištěné či elektronické podobě.

2. Kdo je odpovědný za kontrolu splnění bezinfekčnosti u diváků?

Za kontrolu bezinfekčnosti diváků odpovídá pořadatel utkání.

3. Kdo rozhoduje o zákazu vstupu diváka z důvodu neprokázání bezinfekčnosti na utkání?
O nepřipuštění diváka na utkání z důvodu neprokázání bezinfekčnosti rozhoduje pořadatel utkání.

4. Ve kterých případech stačí k prokázání bezinfekčnosti čestné prohlášení?
Čestným prohlášením se mohou prokázat pouze osoby, které absolvovaly test ve škole či školském zařízení v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením MZČR.

5. Je potřeba vést evidenci diváků účastnících se utkání?

Evidence diváků se nevede.

6. Kdo není povinen prokazovat bezinfekčnost?
Bezinfekčnost nejsou povinny prokazovat děti ve věku do 6 let (tzn. diváci ve věku 6 let včetně a výše tuto povinnost mají).

7. Jakým způsobem provést samotest na místě?
Divák si přinese vlastní samotest, který sám provede na místě a pořadatel utkání zkontroluje výsledek. Pořadatel utkání není povinen mít na místě k dispozici samotesty (ani zadarmo, ani za úhradu). Prokázání bezinfekčnosti diváka je jeho povinností a je plně v jeho odpovědnosti.

Kompletní znění pravidel najdete ZDE

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?