Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tvrz jménem Lanžhot. Sokol nedostává góly, sezonu ale kalí prohra se sokem

22.10.2021 | Josef Říha

Zdá se to jako téměř herkulovský úkol. Vstřelit gól fotbalistům Lanžhota. Přední celek divize inkasoval za 650 minut jenom dvakrát, z posledních šesti soupeřů překonala pečlivou lanžhotskou defenzivu jen dominantní rezerva Zbrojovky posílená o hráče z A týmu v čele s Peterem Štepanovským nebo Lukášem Kryštůfkem, která Na Šlajsi vyhrála 2:1.

 Naposledy Sokol prokázat schopnosti nejen v defenzivě, ale i v útoku, když Starou Říši přehrál na domácím hřišti 4:0. V tabulce patří Lanžhotu dvě kola před zimní přestávkou třetí pozice devět bodů za druhým Hodonínem. „Pro mě ztráta s Hodonínem trochu kalí celou podzimní část sezony. Prohráli jsme smolně, herně jsme horší nebyli. Mohli jsme se na Brno i Hodonín dotáhnout, takto jsou oba týmy odskočené. Přitom se hodláme o postup taky porvat,“ pravil trenér mužstva Jaroslav Hílek.
 Lanžhot se po nesmělém úvodu zařadil mezi nejen defenzivní premianty soutěže. Z jedenácti duelů inkasoval pouze osm gólů, lépe je na tom jen Hodonín, který dostal o jednu branku méně. „Přitom chceme hrát kombinační a zejména ofenzivní fotbal, hlavní důraz máme na útok. Nejsme ale naivní a víme, že dobrá defenziva je alfa a omega. Máme v obraně na tuto soutěž nadstandardní hráče, což prokazují,“ uvedl lanžhotský lodivod. Svůj díl na výborných defenzivních statistikách mužstva má brankář Jakub Klimeš, i když obvykle mnoho zákroků předvést nemusí. „Za zápas na něj míří třeba jedna vážná šance, ale Kuba ji zpacifikuje,“ ocenil Hílek.
V Lanžhotě je tak dávno zapomenutý nepovedený vstup do sezony, kdy Sokol prohrál oba úvodní dva duely. Nahoru se vyšplhal i díky příchodu šikovného Slováka Jakuba Kosorina, jenž si v minulosti zahrál slovenskou nejvyšší soutěž za rodnou Senici. „Kádr se v létě dost obměnil, takže trvalo, než se sehrajeme. Navíc přišel Kuba a doléčil se kapitán Peťa Mikúšek, což nám taky dost pomohlo,“ pojmenoval příčiny vzestupu Hílek.
 V podzimní části sezony už jeho svěřence čekají jen dva duely na hřištích soupeřů. V sobotu dopoledne se představí v Bystřici nad Pernštejnem a o týden později ve Žďáru nad Sázavou. „Je škoda, že už podzimní sezona končí. Konečně jsme kompletní. V posledních týdnech nás trápila zranění,“ doplnil Hílek.

Zdroj: Václav Petrů, https://breclavsky.denik.cz

 
Aktuální články
Fotbal a matematika, aneb hráčské statistiky v podzimní části

Jak si vedli naši hráči v právě skončené podzimní části sezony Moravskoslezské divize, aneb co nám říkají čísla?Kdo strávil na...

 
OBRAZEM: Lanžhot prokázal svoji velkou kvalitu, musel uznat kouč FC Žďas Chmelík

V podzimní rozlučce se fotbalisté Žďáru museli sklonit před jedním z top favoritů divize.Zápas FC ŽĎAS Žďár nad...

 
První fotbalové krůčky dělal v první lize, teď chce Sabler postup z divize

Vítězstvím proti Žďáru nad Sázavou uzavřeli v sobotu odpoledne fotbalisté Lanžhota svůj podzimní účet v divizi D.

 
Víkendové výsledky
 
Lanžhot potvrdil úspěšnost na trávníku soupeřů. Žďár sestřelil ve druhém poločase
 
Závěr podzimu. Defenzivní premiant Lanžhot otestuje hledající se Žďár
 
Hygienicko-protiepidemická opatření pro konání amatérských soutěží od 1.11.2021
 
Mrzí mě nepovedený začátek, říká Královič z Lanžhota
 
Kdy a kde hrají naše mužstva.
 
Výsledky zápasů našich mužstev
 
Utkání
Muži A | Sobota 30.10.2021, 14:30
1. kolo
1:3
Žďár nad Sázavou - Lanžhot
 
Muži A | Neděle 27.03.2022, 15:00
15. kolo
VS.
Hodonín - Lanžhot
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS