Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z tisku: fotbalisty Staré Říše čekají záchranářské boje

05.12.2021 | Josef Říha

Klubu z Jihlavska letošní podzim příliš nevyšel, také proto u něj v jeho průběhu skončil trenér Kovačík.

Z loňského podzimu si velké ponaučení nevzali. Podobně jako před rokem, také letos se fotbalisté Staré Říše pohybují v tabulce moravskoslezské divize D jen těsně nad jejím úplným dnem. „Na jaře se popereme o záchranu,“ dobře ví předseda FSC Miroslav Nedvěd.
Ten si současně uvědomuje, že pouhých deset získaných bodů je hodně málo. „To víte, že to není tolik, kolik bych si představoval. V předchozích letech se nám podzim pokaždé vydařil tak, že jsme na jaře mohli hrát v klidu. Loni i letos tomu tak ovšem není,“ postýskl si.
Hlavní příčina je jasná. „Kvalita kádru není taková, jaká bývala dříve. Sice jsme se jej snažili doplnit, ale bereme kluky z nižších soutěží, kteří divizní kvalitu nemají. Ačkoliv se v letní přípravě zdálo, že by to od nás nemuselo být tak špatné, mistrovské zápasy ukázaly trošku něco jiného,“ musel uznat.
Nejvíce je to cítit v defenzivě. „Obrana se nám před časem úplně rozpadla. Odešli stopeři Hekerle se Šmídem, stejně tak i krajní bek Severa,“ popisoval.
Vedle toho ovšem předsedu Staré Říše trápí také přístup hráčů k zápasům. „Spoustu bodů jsme poztráceli špatnou první půlí. Nechci říci, že by šlo o podcenění, ale určitá lehkovážnost či bohorovnost určitě ano. Pokud s těmi silnějšími celky nedržíte krok, abyste je trošku znervózněl, naopak je dostanete do sedla, pak si s vámi pohrají doslova jako kočka s myší,“ pozoroval.
Právě kvůli mizernému přístupu svých oveček se na konci září rozhodl u týmu skončit dlouholetý trenér Luděk Kovačík. „Luďa je srdcař, ale u hráčů nasazení nebylo cítit. Utkání v Tasovicích pro něj bylo poslední kapkou. Už loni to nebylo ono, letos vše vyvrcholilo, takže už neměl chuť a sílu dál pokračovat,“ sdělil.
Týmu se jen pro zbylých pět podzimních kol ujal bývalý hráč Libor Kalců. „Udělali jsme šest bodů, škoda jen, že jsme ještě nějaký bod nepřidali také z domácí dohrávky proti Velké Bíteši,“ mrzelo předsedu Nedvěda, který ale nakonec kouče pro jaro hledat nemusí.
„Libor přinesl nový pohled na fotbal, tréninky měl velice zajímavé. Byl jsem příjemně překvapený. Nakonec jsme se navíc dohodli, že by měl i jaro s týmem odtrénovat.“

FSC STARÁ ŘÍŠE - podzim 2021
Nejlepší střelec: M. Kříž, J. Cejpek – 4 góly
Nejlepší zápas: Žďár n. S. 4:0 (13. kolo)
Nejhorší zápas: Hodonín 0:6 (7. kolo)
Hodnocení Deníku: 4 Sestupnou trajektorii mají výsledky fotbalistů Staré Říše v posledních sezonách. Uplynulý podzim to jen potvrdil. Podaří se klubu z Jihlavska na jaře tento trend zastavit?

Zdroj: Tomáš Pohanka, https://jihlavsky.denik.cz

 
Aktuální články
Oslavy 100let se blíží! Využijte zvýhodněný předprodej!

Již jen 5 dnů zbývá do konce předprodeje vstupenek.Využijte zvýhodněné ceny.Těšíme se na vás, a že si tento den společně užijeme...

 
Výsledky našich mužstev

Áčko po bezkrevném výkonu přenechalo body Velké Bíteši.Béčko po přestávce zabralo a porazilo Sokol Kobylí.Starší žáci stále...

 
Bez nápadu, bez chuti a bez gólu. Lanžhot doma poprvé na jaře prohrál

Bezkrevným výkonem se prezentovali v nedělním zápase fotbalisté Lanžhota v divizním utkání proti Velké Bíteši a...

 
Pozvánka na víkendové zápasy
 
Výsledkový servis našich mužstev
 
Torzo týmu uhrálo v Humpolci bod za bezbrankovou remízu
 
mladší žáci - Valtice 4:3
 
Program našich zápasů
 
Lanžhot se s předposledním Ždírcem natrápil. Výhru trefil Balážik
 
"V bráně jsem mnohem víc nervózní, než v poli," říká domácí univerzál Jirka Trubač
 
Utkání
Muži A | Neděle 15.05.2022, 16:30
22. kolo
0:2
Lanžhot - Velká Bíteš
 
Muži A | Neděle 22.05.2022, 10:15
23. kolo
VS.
Zbrojovka B - Lanžhot
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS