1:0 (0:0)
Admin 1 | | ostatní

Strání - Lanžhot 1:0

Strání přemohlo Lanžhot. Ve druhé půli rozhodl Michalec

Přesná trefa útočníka Jana Michalce rozhodla středeční sváteční duel ve Strání, kde domácí tým přetlačil Lanžhot 1:0 a v divizní tabulce si s osmadvaceti body upevnilo jedenáctou místo.

FC Strání:

Popelka - Čaňo O., Gardian, Lorenc, Holík - Palík (87. Koníček), Silnica, Pilka (52. Durec), Čaňo V., Fruhauf, Holík - Michalec (80. Bruštík), Lorenc

Klimeš - Mikúšek, Včelka, Dobšíček - Žáček, Krejčíř (69. Simandl), Bartoš, Kleiber (74. Šenk) - Lapin (65. Hílek), Dovhanyuk

Branky: 68. Michalec

Žluté karty: 41. Pilka, 50. Palík, 85. Fruhauf - 43. Dobšíček, 85. Šenk, 90. Hílek

Rozhodčí: Petr Zdeněk, Rosický Jakub, Bělák Marek

Diváci: 242

Stadion: Strání

Klíčová akce zápasu přišla v 68. minutě. Fruhauf vybojoval míč, který potáhl po levé straně. Kličkou posadil protihráče na zadek a chytrou přihrávkou do uličky vyslal do zakončení Michalce a rychlonohý forvard chytře obstřelil brankáře Klimeše.
„Jsem nadmíru spokojený. Klukům děkuji za to, jak k těžkému utkání přistoupili. Vítězství si velmi vážím, neboť Lanhžot je oproti nám úplně jiná liga. Přijel k nám však až moc sebevědomý, podle toho tak dopadl,“ prohlásil kouč Strání Igor Gúčik.
Celek z Uherskohradišťska se po většinu utkání zaměřil na pečlivé bránění, ve druhém poločase však byli domácí i nebezpeční. „Vyložených šancí jsme měli víc. Hlavně ve druhém poločase, kdy jsme hráli s větrem v zádech,“ uvedl Gúčik.
V úvodní části se hráči Strání spíše bránili. „Kluci poctivě plnili pokyny a dobře se přesouvali. Hosty, kteří hráli po větru, jsme nepustili do pořádní šance. Lanžhot za první poločas ani jednou nevystřelil na naši branku,“ hlásil kouč Strání.
Po přestávce domácí tým hru srovnal a začal rovněž útočit. Z několika akcí se však ujala pouze střela Michalce. „Ve druhé půli jsme hráli na brejky. Byli jsme nebezpeční. Chlapci šli proti kvalitnímu mužstvu na maximum,“ pravil slovenský kormidelník.
Celek z Podluží ve Strání zklamal. Kromě jedné nebezpečné hlavičky v úvodu druhé půle ještě za bezbrankového stavu si nic pořádného nevypracoval. „Naše výhra je zasloužená,“ myslí si Gúčik.

19 Mikúšek Peter O 90 0 0 0

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...