Demolice po Lanžhotsku. Sokol rozebral Brod na součástky

Klimeš, Krejčíř (80. Lapin), Bárta, Mikúšek, Kleiber, Bartoš, Bakus (61. Dobšíček), Hílek, Šenk, Královič, Dovhanyuk

FC Slovan Havlíčkův Brod:

Kubát, Svoboda, Peřina, Pabousek (76. Karlík), Henek J. (81. Franc), Henek D., Cakl, Fikar, Látera (64. Janovský), Vrzal, Štědrý

Branky: 12. Dovhanyuk, 38. Bakus, 42. Bartoš (p), 53. Dovhanyuk, 56. Královič, 60. Dovhanyuk, 71. Dovhanyuk, 75. Kleiber, 85. Královič

Žluté karty: Šenk, Krejčíř - Kubát, Svoboda

Diváci: 280

Stadion: stadion Na Šlajsi

Devět branek v hostující síti, penalta, třikrát nastřelená konstrukce a k tomu jeden neuznaný gól. Na takový start sezony divizní fotbalisté ani fanoušci Lanžhota jen tak nezapomenou. Na úvod druhé sezony ve čtvrté nejvyšší soutěži přivítali Na Šlajsi tým Havlíčkova Brodu, který jim ovšem nebyl důstojným soupeřem, ani jednou pořádně neohrozil domácího gólmana a na Vysočinu se vrátil s obrovským výpraskem. Ten řídil čtyřgólový sniper Dovhanyuk, činili se ale téměř všichni ofenzivně ladění domácí hráči.

Už úvod zápasu napověděl, na které polovině hřiště se bude zápas odehrávat. První varování pro hostující obránce přišlo v 11. minutě, kdy svůj průnik středem hřiště zakončil chladnokrevně Dovhanyuk. To domácí nakoplo a Havlíčkobrodské po střele Královiče a Dovhanyuka dvakrát v krátkém intervalu zachránila branková konstrukce. Jednou dokonce zachránil od druhé branky gólmana na poslední chvíli obránce a vykopl balon z brány. Jenže všechna hostující snaha byla marná. Po půlhodině hry domácí rychle rozehráli aut a z druhé vlny propálila vše před sebou letní posila ze slovenské Prievidze Bakus. A aby měli hosté v kabině o čem přemýšlet, přidal třetí branku z penalty s přehledem Bartoš, když potrestal faul na unikajícího Dovhanyuka.

Na středeční pohárové utkání se ale domácí ani za rozhodnutého stavu nešetřili. Naopak, demoralizovanou obranou Brodu procházel jeden útok za druhým. V 51. minutě dorazil Dovhanyuk průnik Kleibra a v 56. minutě překvapil Královič přetaženým centrem na zadní tyč spoluhráče, protihráče, brankaře i diváky. Nikým netečovaný balon zapadl přesně k tyči a bylo to 5:0. Za tohoto stavu sudí pro ruku neuznal další domácí gól, Lanžhotské to ale dlouho nemrzelo. Po hodně hry utekl po straně Šenk a Dovhanyuk dorážkou zkompletoval hattrick. Ukrajinský střelec pak jeeště jednou pronikl středem hřiště a zaznamenal čtvrtou branku. Debakl hostí pak podtrhl ještě Kleiber, když nekompromisní ranou potrestal špatnou rozehrávku hostí. A když v 86. minutě propálil Královič plné vápno hostujících hráčů, diváci volali po desítce. Té se nakonec nedočkali, i když šance na to rozhodně byly. Nicméně po výhře 9:0 si lepší vstup do sezony určitě nemohli přát.

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...

Kompletní přehled všech našich výsledků.