Lanžhot na hody nezaváhal. Sestřelil Humpolec ještě před přestávkou

Branky: 20. Dovhanyuk Pavel, 23. Bartoš Jan, 29. Bartoš Jan, 36. Dobšíček Jakub

Žluté karty: 0 - 0

Rozhodčí: Grečmal Michal - Kulička Radek, Mikulášek Adam

Sokol Lanžhot: J. Klimeš - P. Mikúšek, V. Bárta, J. Dobšíček, P. Šenk, J. Krejčíř, J. Hílek (88. R. Svitok), R. Kleiber (84. S. Lapin), J. Bartoš (85. S. Bakus) ,T. Královič, P. Dovhanyuk (73. J. Lenhard)

AFC Humpolec: Michut - Alt, Šerý (84. Podoba), Dalík (88. Vrátný), Svoboda, Málek, Kopic, Skryja (46. Havel L.), Havel M. (71. Pikl), Pešek, Ujčík

Svěřenci trenéra Valachoviče zůstávají i po 7. kole nejofenzivnějším týmem divize D a nadále stíhají na čele tabulky dosud neporaženou rezervu Jihlavy. Na hodovní neděli neponechali domácí nic náhodě a předposlední Humpolec přejeli Na Šlajsi čtyřmi brankami během čtvrthodiny. Výhra "bílého baletu z Podluží" by mohla být mnohem vyšší, ale další šance - včetně nařízené penalty - už zůstaly nevyužité. To byla jediná kaňka na jinak povedeném ofenzivním výkonu Lanžhotčanů. V příštím kole zajíždí Lanžhot na trávník Velké Bíteše.
Na první branku čekalo téměř 700 diváků až do 20. minuty, kdy se po deváté v sezoně trefil Dovhanyuk a osamostatni se na čele tabulky střelců. Tím odstartoval gólostroj domácích. Po třech minutách zužitkoval skvělý centr Královiče Bartoš a podruhé překonal brankáře Humpolce. Stejný hráč pak upravil na 3:0, když našel Kleiber efektní patičkou Dovhanyuka a jeho střelu ještě Bartoš dorazil ze vzduchu do sítě. Poslední branku utkání si připsal obránce Dobšíček, když se po závaru opřel na hranici velkého vápna do míče a levačkou ho poslal přímo pod břevno. Hosté byli v první půli naprosto neškodní, Klimeš v brance Lanžhota musel řešit jedinou ošemetnou situaci, když ve 40. minutě vytáhl střelu humpoleckého kapitána Kopice tygřím skokem k tyči a balon vyrazil.
Po změně stran už obrana Humpolce nepůsobila tak naivním dojmem a nepouštěla domácí k jasným šancím. Dopředu ale nic kloudného nevymysleli, a tak byla druhá půle ve znamení dobývání vápna hostí, často už spíše na krásu a pro diváky. Skóre se mohlo změnit už těsně po půli, ale Dovhanyuk mířil jen těsně vedle. O chvíli později Kleiber drze pronikl do vápna, kde byl sražen a pískala se penalta. K té se postavil domácí Bartoš, ale hattricku nedosáhl. balon napálil do břevna a ani z dorážky se domácí popáté neprosadili. Domácí kouč tak postupně za rozhodnutého stavu poslal na trávník alespoň všechny hráče z lavičky, kteří tak nasbírali další potřebnou porci minut a zkušeností ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Martin Daneš

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Lanžhot sestřelil Ždírec, padly tří červené karty

Tři červené karty a čtyři branky ve druhém poločase. To bylo k vidění ve Ždírci.

Polná vzdorovala jen poločas. Pak si Lanžhot otevřel střelnici

Lanžhot své fanoušky na domácím trávníku v zápase proti předposlednímu týmu tabulky nezklamal. Jasně přehrál Polnou a nadále se může...

Jihlava B - Lanžhot 2 : 1

Ke šlágru kola přijel do Jihlavy Lanžhot, která chtěl stáhnout náskok svého soupeře.

Lanžhot - Start Brno 6 : 0

Velká Bíteš - Lanžhot 1 : 1