Přípravné, sobota 11.07.2020, 11:00

MSK BřeclavSokol Lanžhot

Lanžhot trefoval tyčky, Fibingr čaroval

Fotbalisté Sokola Lanžhot vyhráli v přípravném utkání na hřišti MSK Břeclav 1:0.

Klimeš - Krejčíř, Včelka, Bárta, Ciprys - Polách, Bartoš, Hilek, Simandl, Kleiber - Pidruchniy; střídali: Mikúšek, Královič, Svitok, Wallisch

Branky: Polách Ondřej

Stadion: MSK Břeclav

Divizní regionální derby mezi fotbalisty Břeclavi a Lanžhota se na jaře kvůli pandemii koronaviru neodehrálo, tak se oba týmy rozhodly tuto újmu fanouškům vynahradit alespoň v přátelském zápase, který se odehrál na hřišti v Poštorné.
Roli favorita potvrdil Sokol Lanžhot, i když svoji herní převahu vyjádřil pouze jediným přesným zásahem, který si ve 27. minutě připsal krásnou střelou z dálky Ondřej Polách.
„Na zápas jsme se strašně těšili, protože před týdnem jsme proti silným Rosicím odehráli výborné utkání a i v týdnu na tréninku vypadali kluci velmi dobře. Jenže proti Břeclavi pak bohužel nepředvedli takový výkon, jaký jsme očekávali. Herně to nebylo dobré, i když jsme nakonec měli celkem dost šancí. Domácí ale podržel výborný brankář Fibingr,“ poznamenal asistent Přemysl Kovář, který potvrdil, že Lanžhot tlačí bota především v útoku. „V posledních týdnech s námi trénoval Matěj Kosorín, který ale míří do nižší rakouské soutěže. Musíme hledat dál, v útoku máme trochu slabinu,“ připustil Kovář.
V ofenzivě se moc nedařilo ani břeclavským fotbalistům, zato však byli trenéři celkem spokojení s výkonem zadních řad. „Dostali jsme pouze jeden gól, a to ještě po nádherné střele z nějakých třiceti metrů. Je pravda, že nám třikrát pomohla tyčka a také gólman Fibingr. Lanžhot má ale vynikající mužstvo, které bude v příštím ročníku divize určitě patřit k velkým favoritům celé soutěže. Většinu zápasu nám přehrávali díky větší kvalitě a zkušenostem. Navíc je skvěle dirigoval zkušený Hílek. Ale i my jsme měli dobré momenty. Měli jsme solidní oba začátky poločasů a nakonec jsme ke konci nevyužili velkou šanci, po níž jsme mohli i vyrovnat. Výhra Lanžhota byla ale zasloužená,“ uznal břeclavský kouč Michael Benko.

Oba týmy čekají v týdnu další přípravné duely. Břeclav hraje v sobotu do 10.30 se Svratkou (buď v Poštorné, nebo v Hruškách), Lanžhot má na programu dokonce dva zápasy. Ve středu od 17 hodin doma s rezervou Slovácka a v sobotu jede do Znojma.
Zdroj: breclavskydenik.cz,  Antonín Zabloudil