Lanžhot dohrával v devíti, z derby má přesto bod

09.08.2020 | Josef Říha

Záznam utkání najdete ZDE

Hned na úvod divize čekala na Lanžhot velmi těžká zkouška. Na Šlajsi přivítali favorita na postup do MSFL z nedalekého Hodonína. Vyrovnané utkání bez velkých šancí se zlomilo až po hodině hry, kdy přišlo první domácí vyloučení. Lanžhot se sice nestáhl do obrany, ale nebýt výborného Klimeše v bráně, odvezli by si hosté do Hodonína nejspíše všechny tři body. Druhá červená karta pro Lanžhot v samém závěru utkání už příliš vliv na výsledek 0:0 neměla, ovšem domácí mohou být za vydřený bod každopádně rádi.

1. kolo | Neděle 09.08.2020, 17:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - FK Hodonín

Branky: 0

Žluté karty: 51. Mikúšek, 53. Bartal, 61. Hílek, 65. Královič - 44. Urbančok

Červené karty: 61. Mikúšek, 90. Královič

Střely na branku: 2:7 (1:3)

Rohy: 3:4

Rozhodčí: Jahoda Jaroslav - Nápravník Jan, Petrlík Ladislav

Sokol Lanžhot: Klimeš - Krejčíř, Mikúšek, Otrisal - Ciprys, Kleiber (53. Královič), Hílek ©, Bartoš, Simandl (63.Bárta) – Pidruchniy (45. Bartal), Sabler

FK Hodonín: Petráš © - Helísek, Dressler, Dunda, Petrák - Žák (78. Sasín), Kosorin - Bohun (90. Konečný), Urbančok, Čech (70. Mihál) - Švantner

Lanžhot nastoupil do utkání s třemi letními posilami a v první půlhodině byl i mírně lepší, jenže nemělo to pro diváky efekt a hrálo se jen kolem šestnáctek. První přímou střelu na branku vyslal Hodonín až 30 minutách, ale Klimeš byl připraven a balon vyboxoval. Lanžhot se prezentoval za celou půli jen jednou tečovanou střelou, což je obrázek, který 600 domácích diváků na tribuně dlouho nevidělo.
Po změně stran se domácí trenér Dojčan rozhodl oživit útok dvojím střídáním, výsledkem ale byla pěkná hlavička Otrisala těsně mimo. Čáru přes rozpočet pak domácím udělalo vyloučení Mikúška, který zatáhl za záchrannou brzdu rugbyovým způsobem a poroučel se do šatny. Lanžhot se semkl a v deseti hrál paradoxně lépe než v plném počtu. Brejky mu ovšem nevyšly, ale alespoň drželi Hodonínské dál od své branky. A když už hosté zvedali ruce, zasáhl na brankové čáře obránce nebo výborný Klimeš. Definitivní tečku za utkáním udělal v 89. minutě střídající Královič, který si v přemíře útočné snahy vykoledoval druhou žlutou a taktéž musel předčasně pod sprchy.
Příští neděli zajíždí Lanžhot na trávník rezervy Zbrojovky Brno, dalšího z favoritů divize D. A trenér Dojčan se bude muset kvůli potrestaným hráčům pořádně zamyslet nad složením základní sestavy.

Martin Daneš

Přemysl Kovář, asistent trenéra (pro breclavskydenik.cz):

„Pro nás je Hodonín největším aspirantem na postup. I proto jsme začali možná trochu opatrněji. Postupně jsem se však rozehrávali a myslím, že jsme byli v první půli i lepším týmem. Bohužel jsme se ale nedokázali dostat do zakončení, za celý zápas jsme pořádně nevystřelili na branku“
„Obě vyloučení musíme akceptovat, byla to hloupost našich hráčů. S bodem jsou nakonec asi spokojené oba týmy. Nás ale mrzí výkony některých hráčů, kteří nás zklamali,“(breclavskydenik.cz)

Pavol Švantner, trenér (pro breclavskydenik.cz):

„Lanžhot má velice kvalitní tým, který bude v tabulce určitě vysoko. V prvním poločase nás mírně přehrávali, naši mladí hráči se dobrých dvacet minut trochu hledali, někteří před takovou diváckou kulisou ani nehráli. Klobouk dolů před lanžhotskými fanoušky, kéž bychom hráli před takovou návštěvou pokaždé“
„Fotbalu uškodilo vyloučení Mikúška. Od té chvíle jsme měli zápas ve své moci, ale bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit. Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedokázali početní výhodu zužitkovat, ale na druhou stranu Lanžhot si asi bod za první poločas zasloužil“

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Škoda prvních třech kol, mrzí Kondrlíka z Lanžhota

Po Nikolasovi Včelkovi  se stal v hlasování fotbalového potrálu Fotbalunas.cz hráčem kola také David. GRATULUJEME!

Program hodovních zápasů

Úvodní hodovní zápasy sehrají obě přípravky už ve čtvrtek v Rakvicích.Mladší žáci mají volný los.V sobotu dopoledne se ve stejný...

Výsledky - jak si vedla naše mužstva

Jak si vedla naše mužstva ve víkendových zápasech.

Oslabený Lanžhot přivezl z posledního Ždírce "povinné" vítězství

Potřebovali jsme to zlomit výhrou, říká lanžhotský Včelka

Zápasový program

Fotbalový kemp 2021