Lanžhot na úvod přípravy podlehl rezervě Slovácka 1:2

26.06.2021 | Josef Říha

Po dlouhých 9 měsících se fotbalisté Lanžhota opět sešli k zápasu. Na Šlajsi přivítali třetiligové béčko Slovácka a i přes prohru s ním sehráli vcelku vyrovnané utkání. Nejlepší celek loňského nedohraného ročníku MSFL se ujal vedení po půl hodině, na rozdíl branek zvýšil brzy po změně stran. Snížení zařídil střídající Ciprys, ale další vyloženou gólovou šanci už si domácí nevypracovali. Z úvodního přípravného utkání si tak odnesli porážku 1:2.

Přípravné | Sobota 26.06.2021, 11:00 | stadion Na Šlajsi

Sokol Lanžhot - 1. FC Slovácko B

Branky: Ciprys Radoslav - 33. Juroška, 52. Tomaštík

Rozhodčí: Sivera Jan - Rodinger Hynek, Uher Antonín

Sokol Lanžhot: Leznár - Mihál, Krč, Lenhart, Pidruchnyi, Polách, Včelka, Totka, Královič, Mikúšek - stříd. Ciprys, Tuček, Mustafa, Venglovič

1. FC Slovácko B: Borek (Andrés) – Bartoš, Vincour T. (Pisar), Stojmenov, Olšanský (Janás), Kočí, Aldin, Polášek (Vincour M.), Pernica (Knotek), Kratochvíla (Tomaštík), Juroška (Bartošek)

Lanžhotčany z lavičky vedl bývalý kapitán Jaroslav Hílek a sám byl zvědav, jak se ukáží nové posily, kterých vyběhlo na trávník postupně šest. Domácí byli v první čtvrthodině aktivnějším týmem, častěji s míčem na kopačkách, ale oba brankáři byli víceméně bez práce. První vzrušení přinesla až 25. minuta a gól hostů, který ale kvůli evidentnímu faulu na gólmana Leznara nemohl platit. Hosté se radovali až po půlhodině hry, kdy nešťastně uklouzl na útočné polovině Krč a hosté se dostali do přečíslení. To nakonec dokázal využít Juroška střelou k pravé tyči domácí brány. Nováček v dresu Lanžhota navíc musel zraněný vystřídat.
Brzy po změně stran se hosté z ojedinělé šance znovu radovali. Po centru zprava se znovu trefil Juroška. A mohl oslavit i hattrick, ale v další šanci mířil jen těsně vedle tyčky. Oživení lanžhotské hry přineslo až střídání po hodině hry. Matador Ciprys byl na trávníku jen pár minut, když dokázal tečovanou střelou zaskočit gólmana. Lanžhot se díky tomu nadechl, snažil o vyrovnání, mezi tyče se ale až do konce zápasu vešla jen střela střídajícího Vengloviče, kterou gólman skokem zlikvidoval.

A jaké nové tváře bylo možno vidět na trávníku?
Filip Leznar (22) – brankář, odchovanec Zbrojovky, Líšeň, loni Moravan Lednice
Norbert Mihál (22) – záložník, odchovanec Senice, potom v Rakousku
Jakub Krč (23) – záložník, mládežnický reprezentant Slovenska, odchovanec Senice, naposledy Trnava
Marko Totka (20) – záložník/útočník, odchovanec Senice
Jiří Venglovič (30) – záložník/útočník, náš odchovanec
Ladislav Tuček (26) – záložník, náš odchovanec
Luka Mustafi – útočník

Autor: Martin Daneš

Škoda prvních třech kol, mrzí Kondrlíka z Lanžhota

Po Nikolasovi Včelkovi  se stal v hlasování fotbalového potrálu Fotbalunas.cz hráčem kola také David. GRATULUJEME!

Program hodovních zápasů

Úvodní hodovní zápasy sehrají obě přípravky už ve čtvrtek v Rakvicích.Mladší žáci mají volný los.V sobotu dopoledne se ve stejný...

Výsledky - jak si vedla naše mužstva

Jak si vedla naše mužstva ve víkendových zápasech.

Oslabený Lanžhot přivezl z posledního Ždírce "povinné" vítězství

Potřebovali jsme to zlomit výhrou, říká lanžhotský Včelka

Zápasový program

Fotbalový kemp 2021