Lanžhot v poháru končí, favorizovanému Hodonínu podlehl 1:2

Klimeš – Hromek (60. Polách), Mihál, Včelka, Lenhard – Pidruchnyi, Hílek (73. Mustafa), Balážik, Královič (K) - Sabler, Kondrlík

Maňák – Helísek (K) (89. Čech), Dressler, Sukup (67. Pospíšil), Kyselka, Michna (77. Raisigl), Urbančok (73. Sasín), Švantner, Holek, Bohun (46. Žák), Dunda

Branky: 87. Kondrlík - 21. Holek, 37. Bohun

Žluté karty: 2 - 3

Rozhodčí: Malimánek – Julínek, Hovorka

Diváci: 450

Stadion: stadion Na Šlajsi

Početné absence v domácí defenzivě zacelil sám hrající trenér Hílek, na kraj obrany se postavila čerstvá posila Hromek z Ratíškovic, uzdravit se stihl Včelka. Ani to ale na Hodonín plný zvučných jmen nestačilo. Favorit na postup do třetí ligy se Na Šlajsi ujal rozhodujícího dvoubrankového vedení už v první půli, když se prosadil Holek s Bohunem. Ve druhém poločase už hosté zvolnili a nechali domácí nadechnout. Po sérii šancí se ale prosadil domácí útočník Kondrlík až tři minuty před koncem zápasu. Velké drama se tak nekonalo a Lanžhot potřetí v průběhu letní přípravy prohrál výsledkem 1:2. V dalším kole MOL Cupu si tak zahraje s druholigovým Vyškovem právě Hodonín.
Lanžhot držel krok s favoritem v jižanském derby přibližně dvacet minut. Zatímco Sabler hlavičkoval nad hostující branku, o chvíli později na druhé straně se z malého vápna hlavou trefil Holek. Sabler pak mohl po půlhodině srovnat, ale jeho volej mířil doprostřed brány a brankář Maňák jej ztlumil v rukavicích. Téměř čtyři stovky domácích fanoušků rozesmutnil podruhé Bohun, který ve 37. minutě využil špatné domácí rozehrávky, uspěl v souboji jeden na jednoho a obstřelil i Klimeše.
Po změně stran se v horku hosté stáhli a postupně nechali domácí hrát více s míčem, což se jim v závěru mohlo vymstít. Centry do šestnáctky Hodonína sice občas dolétly, problém byl spíše s jejich přesností. Snížit mohl přesto v 73. minutě Kondrlík v do té doby největší domácí šanci, ale zblízka dorážel jen do rukavic Maňáka. Vysoký hodonínský gólman si skokem poradil i s jedovatou střelou Královiče o pět minut později. Až v 87. minutě zbavili Maňáka čistého konta. Kondrlík lehce tečoval střelu kapitána Královiče a diváci se v závěru dočkali dramatu. V samém závěru už přišel pomoci při standardce do vápna i domácí brankář Klimeš, ale ani poslední šance domácích k vyrovnání nevedla. Včelka znovu poslal míč jen do rukavic Maňáka.

Autor: Martin Daneš

Jaroslav Hílek (hrající trenér Lanžhota): „Nečekal jsem, že se na trávník podívám tak brzy, ale situace si to vyžádala. Kádr prošel velkou obměnou, odešlo nám devět hráčů a zatím se nám to nepodařilo všechno nahradit, navíc jsme měli v obraně několik absencí. Ale na to se nechci vymlouvat, to může postihnout každého. S kolegou Velickým jsme se domluvili, že začnu na hřišti, protože s klukama ještě stále trénuji, ale od října jsem nehrál prakticky žádné utkání. Hodonín bereme jako favorita soutěže, ale my děláme fotbal v Lanžhotě proto, abychom vyhrávali a nechceme hrát druhé housle. V první půli jsme hráli na můj vkus hodně zatažení v bloku. Hodonín tak měl víc prostoru, než jsme chtěli. První poločas nám prostě nevyšel. Už na konci první půle jsme ale přešli na strategii 4-4-2, protože máme dva hrotové útočníky, a tím se zlepšila i naše hra. Hodonín se navíc až nečekaně hodně stáhl a druhý poločas už byl v naší režii. Neměli jsme zase tolik vyložených šancí, ale za ten druhý poločas by zápasu asi slušela remíza. Doufám, že do dalšího utkání s Hodonínem (8.8. doma v rámci divize) už se nám nějací hráči uzdraví a ten zápas bude jiný. Hlavně s lepším výsledkem pro nás.“

Program zápasů našich mužstev

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy.

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...