Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lanžhot zdolal poslední Polnou a vrátil se na třetí místo tabulky

10.10.2021 | Martin Daneš

Zraněními značně zdecimovaná sestava Lanžhota odjela na Vysočinu bez pěti hráčů základní sestavy, přesto se jim povedlo z Polné přivézt tři body za dvoubrankové vítězství. Už v prvním poločase zajistil svěřencům trenéra Hílka vedení po průniku do vápna povedenou střelou levačkou pod břevno Královič, v 70. minutě pak zvýšil na 2:0 z nařízené penalty po faulu na sebe samého Sabler. Poté se kvůli nedostatku náhradníků na trávník podíval i sám kouč Hílek, který hostům pomohl náskok ubránit. Díky třem bodům se Lanžhot vrátil na 3. místo tabulky divize D. V neděli 17.10. Lanžhotčany čeká doma od 14:30 hodin souboj s dalším týmem z Vysočiny - dvanáctou Starou Říší.

11. kolo | Neděle 10.10.2021, 15:00 | Polná

Slavoj Polná - Sokol Lanžhot

0:2

0:1

Branky: 24. Královič Timotej, 69. Sabler Roman (pen.)

Žluté karty: 54. Bradáč, 69. Holub, 69. Haala - 83 Mikúšek

Rozhodčí: Zapletal Jan - Hudec Martin, Vejtasa Simon / Vacula Stanislav

Diváci: 130

Slavoj Polná: Čermák - Sobotka, Holub (K), Haala, Čížek, Vrba, Pavlas, Skryja, Voráč (79. Čaloud), Drápela (61. Došek), Bradáč

Sokol Lanžhot: Klimeš - Mihál, Lenhard, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Totka, Balážik, Morávek (70. Hílek), Hromek - Královič (90. Piši), Sabler

Komentář

záznam zápasu:

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Na to, že to byl zápas na trávníku posledního týmu, to nebylo vůbec snadné utkání. I přes kopec zraněných hráčů to ale kluci zvládli, měli jsme herní převahu, ale nebyl to žádný festival vyložených šancí. Do vedení jsme se dostali po individuálním průniku Tima Královiče, ale pořád to bylo jen o gól, soupeř hrozil ze standardek a mohlo se pořád stát cokoliv. Tak jsme to postupně vzadu zavřeli a čekali na svou šanci. Až znovu unikl Timo, předložil balon před odkrytou branku Romanu Sablerovi, a ten byl domácím hráčem zezadu faulovaný. Sám Roman si penaltu vzal a střelou k tyči do protipohybu gólmana ji proměnil. Rádi bychom tři body z venku potvrdili i v domácím prostředí, abychom načali nejlépe další vítěznou sérii.“