SK Bystřice nad PernštejnemSokol Lanžhot

0:4 (0:3)
Josef Říha | | muži

Máme jisté 3. místo. Lanžhot ukázal fotbalistům Bystřice svoji sílu

Série sedmi zápasů bez prohry ukončili fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem na domácí půdě. V rámci třináctého kola letošního ročníku moravskoslezské divize D v sobotu v přímém souboji o třetí místo tabulky podlehli Lanžhotu vysoko 0:4.

SK Bystřice nad Pernštejnem:

Veselý - Svoboda (81. Čech), Vraspir, Blaha, Vařejka (76. Hofmann), Prášil, Jiránek (46. Buršík), Adamec (46. Mazel), Sklenář (53. Rejzek), Malý, Zbytovský

Klimeš - Mihál, Milota, Včelka (46. Hromek), Pidruchnyi - Kosorin (83. Piši), Totka, Mikúšek (K) (74. Lenhard), Balážik - Královič (83. Morávek) - Sabler (63. Kondrlík)

Branky: 20. + 61. Sabler Roman, 30. Královič Timotej, 38. Kosorin Jakub

Žluté karty: 42. Vařejka, 55. Svoboda, 84. Malý - 11. Včelka, 51. Mikúšek

Rozhodčí: Pospíšil Milan - Vostřejž Ivan, Zavřel Josef / Kundelius Ladislav

Diváci: 80

Stadion: Bystřice nad Pernštejnem

O osudu zápasu tabulkových sousedů rozhodlo úvodních pětačtyřicet minut. V nich působil domácí celek ospalým dojmem, naopak Lanžhot potvrzoval, že ne náhodou je v tabulce hned za suverénní dvojicí béčka Zbrojovky a Hodonína.
Do vedení šli hosté zaslouženě v závěru úvodní dvacetiminutovky. Na hranici velkého vápna se uvolnil Sabler a z otočky krásně vymetl šibenici Veselého branky – 0:1.
Druhý gól přišel o deset minut později. Lanžhot výborně sehrál brejkovou situaci a po pěkné kombinaci Královič vymetl sám před gólmanem Bystřice všechny pavučiny v jeho síti.
Sedm minut před pauzou bylo s domácím mančaftem ještě hůř. To jeho hráči propadli na polovině hřiště, opět následoval rychlý kontr, který zakončil střelou Kosorin. Tu Blaha ve skluzu tečoval tak nešťastně, že obloučkem zapadla do svatyně domácích – 0:3.
„Nevím čím to je, ale už třetí zápas po sobě jsme sehráli špatný první poločas. Tak kvalitní mužstvo, jaké Lanžhot bezesporu má, toho samozřejmě dokázalo využít,“ postýskl si kouč Bystřice Oldřich Veselý.
Po změně stran se ovšem jeho svěřenci zvedli. Hra v poli se vyrovnala a domácí celek si dokázal vytvářet nebezpečné příležitosti. Jenže co to bylo platné, když opět zahřmělo na druhé straně.
Byla to ovšem hodně kuriózní trefa. Jeden z obránců Bystřice odkopával balon, trefil však Sablera, od jehož zad míč vysokým obloukem zapadl za záda bezmocného Veselého – 0:4. „Šťastnější gól jsem snad ještě neviděl,“ přiznal trenér domácích.
Byť bylo utkání rozhodnuté, jeho ovečky se snažily alespoň o čestný úspěch. Po centru Buršíka ale hlavička Rejzka nemířila přesně, o chvíli později pak těsně minul také Buršík.
Fotbalisté Lanžhotu si tak z Vysočiny odvezli všechny tři body za vysokou výhru 4:0. „Musím uznat, že hosté vyhráli naprosto po zásluze. Ukázali, že mají obrovskou kvalitu,“ přiznal Veselý.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota):
„Soupeře jsme neznali, ale podle tabulkového postavení jsme nečekali nic lehkého. Nakonec se ukázalo, že naše taktika funguje a zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Chceme hrát nátlakově, vysunutou se co nejvýše a pokud nemáme balon, chceme soupeře napadat, aby udělal chybu. Do Bystřice jsme odjeli prakticky v ideální sestavě, díky povedenému vývoji zápasu jsme do hry mohli pustit stejně jako v posledním domácím utkání všechny náhradníky. Kluci si šanci zaslouží, tvrdě trénují a je potřeba, aby hráli. Bylo vidět, že si zahráli s chutí, bavilo je to. A nakonec jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Ještě nás čeká v sobotu odpoledne zápas ve Žďáru nad Sázavou, který nedávno hrával ještě třetí ligu a není to příjemný soupeř. Určitě bychom tam chtěli vyhrát, ale i kdybychom nebodovali naplno, budu hodnotit podzim jako podařený a to nejen tabulkově. Máme jisté třetí místo po podzimu, střílíme góly a hrajeme krásný fotbal. S ohledem na náš slabý start do soutěže je to výborné. Právě z toho úvodu sezony mě mrzí bodové ztráty, kvůli kterým už je hra o postup do MSFL prakticky jen mezi béčkem Zbrojovky a Hodonínem, chtěli jsme do toho více zasáhnout, ale ten bodový rozdíl (sedm, respektive devět bodů – pozn. red.) už je docela velký. Uvidíme, co přinese jaro."