1. kolo, sobota 30.10.2021, 14:30

FC ŽĎAS Žďár nad SázavouSokol Lanžhot

1:3 (0:0)

Lanžhot potvrdil úspěšnost na trávníku soupeřů. Žďár sestřelil ve druhém poločase

Fotbalisté Lanžhota uzavřeli divizní podzim výhrou na trávníku Žďáru nad Sázavou a potvrdili, že se jim na venkovních trávnících výborně daří. Z Vysočiny vezou svěřenci trenéra Hílka tři body, když se po bezbrankovém prvním poločase trefili po změně stran Balážik a dvakrát po něm Kosorin, z toho jednou z penalty. Domácí pouze v 71. minutě snížili na konečných 1:3 z pokutového kopu, na víc už neměli energii, protože dohrávali v závěru o desíti bez vyloučeného Trojánka. Lanžhotští tak přezimují v divizi D na třetím místě, s pětibodovou ztrátou na druhé béčko Zbrojovky a devítibodovou na vedoucí Hodonín. Po podzimu se můžou pochlubit třetím nejlepším útokem za zmíněnou dvojicí soupeřů a druhou nejpevnější obranou, brankář Klimeš vychytal z 13 utkání 7 nul. Nejlepšími střelci týmu jsou po podzimu Roman Sabler s 8 zásahy v 9 utkáních a Jakub Kosorin se 6 trefami v 8 odehraných zápasech. Jarní část divize by měla začít na konci března příštího roku – na programu bude derby v Hodoníně.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou:

Jícha – Šindelka (K), Zažímal (89. Henzl), Vitásek, Šerý, Švoma, Novotný, Sodomka, Trojánek, Kunstmüller, Požár

Klimeš - Mihál, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi - Hromek (62. Lenhard), Balážik, Totka, Královič (85. Morávek), Kosorin - Sabler (70. Kondrlík)

Branky: 71. Šindelka Jakub (PK) - 65 (PK). a 68. Kosorin Jakub, 58. Balážik Peter

Žluté karty: Šerý, Novotný, Sodomka, Trojánek (2x), Kunstmüller - Klimeš, Královič

Červené karty: 79. Trojánek (Žďár)

Rozhodčí: Petrlík Ladislav - Vostrejž Ivan, Svoboda Tomáš / DFA Piňos Karel