Lanžhot těsně podlehl Líšni, na tornádem postižené rodiny se vybralo přes 75 000 Kč

14.07.2021 | Josef Říha

Stejně jako vloni v rámci MOL Cupu odehrál Lanžhot s druhým celkem loňské sezony Fortuna národní ligy docela vyrovnanou partii. A znovu brněnské Líšni vedené bývalým trenérem Sokola Milanem Valachovičem podlehl těsně 0:1. Domácí hráči před zraky více než 300 diváků mohli jít překvapivě i do vedení, kdyby v 53. minutě Kondrlík proměnil penaltu. Tu mu ovšem gólman hostí chytil a jedinou branku utkání posléze vstřelil v 74. minutě nejzkušenější hostující fotbalista Pašek. Po konci utkání předali hráči obou celků společně s diváky výtěžek z dobrovolného vstupného - více než 75 000 Kč - dvěma rodinám z Podluží postiženým na konci června tornádem.

Přípravné | Středa 14.07.2021, 18:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - SK Líšeň

Branka: 75. Pašek

Rozhodčí: Gasnárek - Drozdy, Mayer

Sokol Lanžhot: Hrnčíř – Lenhard (46. Morávek), Milota, Mihál, Včelka (20. Polách) – Mikúšek (K), Totka (74. Piši), Balážik (74. Mustafi), Pidruchnyi (61. Rampáček) – Kondrlík (53. Sabler), Královič. Trenér Jaroslav Hílek, asistent Stanislav Velický

SK Líšeň: Marek – Pašek, Otrísal (46. Jeřábek), Burda (46. Ševčík), Bednář (46. Lutonský) – Demeter – Reteno (46. Stáňa), Málek, Matocha (46. Kučera), Krška (46. Rolinek) – Chwaszcz, Trenér Milan Valachovič

Před zápasem se spustil Na Šlajsi pořádný slejvák, který pořádně promáčel trávník. Úvodní půlhodina na něm patřila dle očekávání druholigovému celku, který se držel s míčem na lanžhotské polovině hřiště a snažil se dobývat do velkého vápna. Nejblíže brance byli hosté v 16. minutě, kdy Hrnčíř střelu jen vyrazil a dorážející Chwaszcz zamířil zblízka jen do břevna. Navíc byl v ofsajdu. Po půlhodině se Lanžhot osmělil a posunul herní dění mezi obě šestnáctky. Brankáře Líšně ale svěřenci Jaroslava Hílka výrazněji neohrozili, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.
Po změně stran to byl opět domácí brankář, který měl více práce, když musel vyboxovat střelu Jeřábka z bezprostřední blízkosti. Obrana Lanžhota ale většinu času fungovala bezchybně a balony z vápna včas odklízela. Domácí navíc mohli jít do překvapivého vedení. Totka patičkou posunul míč na Balážika, který vysunul do samostatného úniku Královiče. Ten byl při obcházení gólmana faulovaný a kopala se penalta. K té se postavil Kondrlík, ale střelu mladého slovenského útočníka k levé tyči gólman chytil. Po hodině hry zachránilo Hrnčíře znovu břevno, tentokrát po hlavičce Chwaszcze. Druhou velkou šanci vstřelit branku měl Balážik, ale i jeho únik brankář vyrazil. Zápas tak rozhodla jediná trefa, kolmici za obranu dostal David Pašek a v 74. minutě nekompromisně zavěsil do horních pater lanžhotské brány.

Autor Martin Daneš

Kádr Lanžhota v přípravě:
Brankáři: Jakub Klimeš (1995).
Obránci: Nikolas Včelka (1997), Peter Mikúšek (1998), Norbert Mihál (1999), Jaroslav Hílek (1978), Tomáš Milota (1993), Tomáš Morávek.
Záložníci: Jan Bartoš (1993), Radoslav Ciprys (1987), Radim Kleiber (1991), Ondra Polách (2001), Jakub Krč (1998), Marko Totka (2001), Ladislav Tuček (1996), Andrej Rampáček (2002), Peter Balážik (1995), Roland Piši (2002).
Útočníci: Roman Sabler (1995), Jiří Venglovič (1991), Luka Mustafi (2000), Dávid Kondrlík (1997), Timotej Královič (1996), Artur Pidruchnyi (1997), Jakub Lenhard (1999).

Odchody z kádru: V. Bárta (Kuřim), P. Simandl (Lednice), J. Krejčíř (Bohunice), trenér J. Dojčan (Zbrojovka Brno)

Škoda prvních třech kol, mrzí Kondrlíka z Lanžhota

Po Nikolasovi Včelkovi  se stal v hlasování fotbalového potrálu Fotbalunas.cz hráčem kola také David. GRATULUJEME!

Program hodovních zápasů

Úvodní hodovní zápasy sehrají obě přípravky už ve čtvrtek v Rakvicích.Mladší žáci mají volný los.V sobotu dopoledne se ve stejný...

Výsledky - jak si vedla naše mužstva

Jak si vedla naše mužstva ve víkendových zápasech.

Oslabený Lanžhot přivezl z posledního Ždírce "povinné" vítězství

Potřebovali jsme to zlomit výhrou, říká lanžhotský Včelka

Zápasový program

Fotbalový kemp 2021