FK HodonínSokol Lanžhot

1:0 (1:0)
Martin Daneš |

Jarní premiéra nevyšla. Lanžhot v Hodoníně tlačil na vyrovnání marně

Lanžhot neměl na úvod jara lehkou úlohu. Zajížděl na hřiště největšího favorita na postup do třetí ligy a pokud by proti Hodonínu uspěl, mohl by ještě teoreticky promluvit do bojů o postup. Bohužel, na tamní umělé trávě podlehl domácím nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelil už v 19. minutě Pospíšil. Hodonín už toho o moc více nepředvedl a spíše čekal, co vymyslí Lanžhot. Šanci navýšit vedení měli domácí po hodině hry, ale Dressler nařízenou penaltu neproměnil. Lanžhotčané do poslední minuty tlačili na vyrovnání, Hodonín se ale ubránil a na čele tabulky zvýšil náskok na Lanžhot už na 12 bodů. Příští zápas hraje Lanžhot doma v neděli 3. 4. od 15:30 hodin proti sedmému Havlíčkovu Brodu.

FK Hodonín:

Petráš (K) - Helísek, Dressler, Sukup, Kosorin J., Švantner, Pospíšil, Holek (86. Michna), Bohun (90.+1 Malacka), Langer (90.+4 Sasín), Dunda

Sokol Lanžhot:

Klimeš - Milota, Mikúšek (K), Mihál (46. Kleiber), Šenk - Pidruchnyi, Krč (70. Kollár), Bartal, Kosorin M., Balážik P. - Burac (90.+1 Lenhard)

Branky: 19. Pospíšil

Žluté karty: 29. Dunda, 66. Bohun, 90+4. Petráš - 17. Milota, 68. Pidruchnyi, 71. Mikúšek, 82. Kosorin, 90+3. Šenk

Rozhodčí: Dorotík Jan - Šustr Patrik, Brezáni Dárius / DFA Volf Rudolf

Střely na bránu: 4:6

Rohy: 5:7

Diváci: 450

Stadion: UT Hodonín

Komentář

Jižanské derby hrané na umělé trávě kvůli rekonstrukci hlavního hřiště v Hodoníně moc krásy nepřineslo. Zhmotnily se tak obavy Lanžhotčanů, že to bude ke škodě fotbalu. Na umělé trávě to byl boj, nebylo prostoru nazbyt, a tak se týmy často dostávaly do útoku díky dlouhým nákopům a následně bojovaly i každý metr prostoru navíc. Lanžhot se v první čtvrthodině favorita nezalekl a hrál s domácími vyrovnanou partii. Bohužel, v 19. minutě ani tři hráči hostí nedokázali zastavit hráče Hodonína, který prošel z půlky až před vápno, kde předložil přihrávku nalevo na lépe postaveného Pospíšila a ten obstřelil Klimeše na vzdálenější tyč. Také svěřenci trenéra Hílka měli dobré šance. Standardka Krče ve 30. minutě šla nad, následně pak hlavička Miloty po rohu mířila těsně vedle. Pořádně naloženo od obránců Hodonína dostával i aktivní Erik Burac na hrotu útoku, pro kterého byl zápas v Hodoníně divizní premiérou.

Druhá půle už byla ve znamení snahy Lanžhota o vyrovnání. Hodonín nic kloudného nevymýšlel a čekal na chybu Lanžhota. Ta přišla v 69. minutě, kdy Milota nahrával zpětně do šestnáctky na Pidruchnyiho, který musel pod tlakem faulovat a kopala se penalta. K té se postavil domácí Dressler a nastřelil tyčku. To byla voda na mlýn Lanžhotčanů, kteří se ještě více tlačili před Petrášovu bránu. Na menším hřišti se bohužel kombinačně nemohli prosadit. Domácí brankář vykopl dobrou šanci Burace, o chvíli později vytáhl parádní zákrok i proti střele střídajícího Kollára. Hodonínští tak nakonec dokráčeli k těsnému, avšak cennému vítězství 1:0 a desítky fanoušků Lanžhota nakonec odjížděly z Hodonína posmutnělí.

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Nebylo to pro diváka pěkné utkání, byl to spíše boj – málo fotbalu a vyložených akcí. Ta umělá tráva hru zpomalovala oběma týmům a pokud by se hrálo na jiném stadionu, určitě by to oběma týmům i hře prospělo. Jinak to byl vyrovnaný zápas, s minimem vyložených šancí na obou stranách. Hodonín dal ale gól, zatímco my ne, takže zaslouženě mají tři body a my žádný. Původně jsme tu chtěli vyhrát a zamotat trošku ty boje o první místo, ale po této porážce už je naše ztráta dost velká. Trošku mě překvapilo, že hrál Hodonín druhou půli tak pasivně, ale ani tak nám to nepomohlo. Klukům ale nemůžu říct nic, zápas odmakali na sto procent. Měli jsme spoustu centrů do vápna, ale trefovali jsme buď brankáře nebo jejich nejvyššího hráče. V té předfinální a finální fázi musíme být každopádně přesnější.“