17. kolo, sobota 09.04.2022, 15:30

TJ Start BrnoSokol Lanžhot

1:0 (0:0)

Lanžhot podlehl Startu Brno podruhé v sezoně o gól

Dvě zraněními vynucené změny v sestavě musel udělat v zápase na Startu Brno trenér Lanžhota. Místo zraněného Pidruchnyiho a Kosorina si od začátku zahráli Mihál s Kleiberem. V zápase třetího celku se čtvrtým měli v první půli víc ze hry hosté z Podluží, po změně stran už se dostali domácí více do hry. Klíčovým momentem bylo vyloučení lanžhotského Burace v 75. minutě, brzy poté vstřelil vítěznou branku střídající Havlín. Lanžhot přesto po prohře 0:1 o třetí příčku divize D nepřijde, jen se na něj Start Brno a MSK Břeclav dotáhli na rozdíl dvou bodů. Na velikonoční neděli 17. 4. hostí Lanžhot od 16 hodin v derby právě rivala ze sousední Břeclavi.

TJ Start Brno:

Smrčka - Sedlo, Avdič, Pluháček, Hubr - Ryšavý (90. Źalud), Pařízek, Dovhanyuk, Kaláb - Musil (58. Kroutil), Frimmel (58. Havlín)

Klimeš - Šenk, Milota, Mikúšek (K), Mihál - Kollár (84. Balážik R.), Krč, Bartal, Balážik P., Kleiber - Burac

Branka: 77. Havlín

Žluté karty: 14. Avdič, 64. Ryšavý, 86. Sedlo, 90. Kaláb, 90.+1 Pařízek - 64. Burac, 77. Šenk

Červené karty: 75. Burac

Rozhodčí: Ehrenberger Tomáš - Sivera Jan, Kolář Jaroslav / GFA Prokop Jan

Diváci: 130

Stadion: Brno - Lesná

V sobotu jsme opět na domácím hřišti odehráli další mistrovské utkání, soupeřem nám byl soused v tabulce Lanžhot. Byl to velmi náročný zápas, protože nutno říct, že hosté hráli opravdu výborně a prokázali obrovskou kvalitu. V první půlce jsme se nemohli dostat do obvyklého rytmu, hosté nás téměř k ničemu nepustili a sami si vypracovali dvě obrovské šance, které naštěstí neproměnili.
Ve druhé půlce jsme pomalu začali přebírat otěže hry, ale do šancí jsme se nedostávali. Pomohlo nám až vyloučení výborně hrajícího hostujícího útočníka Burace. Hned v zápětí totiž střídající Dominik Havlín nejdříve trefil tyčku, ale chvíli na to po skvělé přihrávce Pavla Dovhanyuka chladnokrevně proměnil samostatný nájezd a rozhodl utkání. Hosté jsme po té už do vážnější šance nepustili a vítězství jsme uhájili.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, s kvalitním soupeřem, který nás potrápil už na podzim a chce hrát na špici. Přesto si dovolím říct, že jsme jej zvládli lépe než ten podzimní duel doma, i když jsme opět prohráli o gól. Byl to zápas plný soubojů, v první půli jsme byli jasně lepší, měli čtyři tutovky, ale bohužel jsme gól nedali. Po změně stran už se nám tolik nedařilo, ale stále jsme drželi bezbrankový výsledek. Zápas se zlomil po vyloučení Erika Burace, který se nechal vyprovokovat a dostal druhou žlutou kartu. Do té doby dělal stoperům soupeře velké problémy. Potom to beru trochu na sebe, že jsme zůstali ve zbytku zápasu asi zbytečně vysoko vysunutí a nezatáhli jsme se úplně dozadu, abychom bránili remízu. Nedali jsme gól, prohra je prohra, takže nemůžu být spokojený.“