18. kolo, neděle 17.04.2022, 16:00

Sokol LanžhotMSK Břeclav

2:0 (2:0)

Derby zvládl Lanžhot. Dvakrát v úvodu udeřil a pak si výhru nad MSK pohlídal

Parádní návštěvou čítající mimořádných 800 hlav se mohlo pochlubit nedělní divizní derby mezi Lanžhotem a sousední Břeclaví. Přímý souboj o třetí příčku tabulky zvládli s přehledem domácí, kteří díky brankám Sablera a Mikúška vedli už v 18. minutě 2:0. Ačkoliv v celé první půli domácí dominovali, další trefy už nepřidali. Po změně stran se hra vyrovnala, rozkouskovala a už nebyla tolik pohledná. Ze strany domácích však byla účelná. Hosté se k bezprostřednímu ohrožení lanžhotské branky dostali za celý zápas pouze dvakrát, i proto odjeli ze Šlajse domů zaslouženě bez bodů. Lanžhot si udržel třetí příčku divize D a příští neděli odpoledne zajíždí na trávník šestých Tasovic.

Klimeš - Šenk, Milota, Mikúšek (C), Pidruchnyi - Mihál (89. Tuček), Krč, Bartal, Balážik P., Kleiber (42. Balážik R.) - Sabler (82. Morávek)

MSK Břeclav:

Fibingr - Hynek (84. Borýsek), Herman, Kříž, Hloch (C) - Petrásek (64. Malůšek), Mikáč (84. Borovský), Kristoň (75. Souchop), Opina, Hromek (64. Konečný) - Skočovský

Branky: 14. Sabler Roman, 18. Mikúšek Peter

Žluté karty: 35. Balážik P., 78. Mihál - 24. Mikáč, 48. Kristoň, 71. Konečný, 85. Opina, 88. Borovský

Rozhodčí: Svoboda Tomáš - Poláček Davis, Mikulášek Adam / DFA Briksa Václav

Diváci: 800

Stadion: stadion Na Šlajsi

Místo vykartovaného Erika Burace se na hrot lanžhotského útoku postavil poprvé po vleklém zranění Roman Sabler a jeho přítomnost byla znát. Lanžhotský kanonýr se podepsal hned pod úvodní branku ze 14. minuty. Tomáš Bartal ve vysokém presinku obral o míč levého obránce MSK Kříže, nacentroval před branku, kde míč jemně tečoval právě Sabler a ten zaplul přesně ke vzdálenější tyči Fibingrovy brány. Jen o čtyři minuty později zachytili domácí rozehrávku Břeclavi, Peter Balážik, ač faulován, vyslal kolmici do vápna přesně na nohu kapitána Mikúška, a ten znovu zamířil na vzdálenější tyč a mimo dosah gólmana MSK. Lanžhot hrající s větrem Břeclavany prakticky nepustil k vápnu, Klimeš v domácí kase musel za celou první půli řešit jen jediný centr ohrožující jeho bránu. To jeho protějšek v bráně MSK si zahrál s míčem víc než dost, hosté mu často vracely malé domů a přihrávky dozadu. Třetí branku sebral z kopaček Bartalovi, když mu těsně před půlí ukopl míč jen zlomek sekundy před střelou.
  Po změně stran už se 800 diváků na Šlajsi tolik nebavilo, začalo se více faulovat, rozhodčí tasil několik žlutých karet a hra ztratila spád. Z velkých šancí Lanžhota na zvýšení vedení lze zmínit střelu střídajícího Richarda Balážika (střídal před půlí zraněného Kleibera), jenže mířil nad. Stejně jako o něco později rychlonohý Mihál. Klimeš se na druhé straně zapotil při střele Opiny, který jen těsně minul levou tyč jeho brány. Tři body tak zůstaly doma, nicméně trenéru Hílkovi dál dělají vrásky jeho nemocní a zranění svěřenci, kteří nemohou hrát vůbec nebo hrají s různými zdravotními omezeními. Jisté je, že se v příštím utkání může vrátit do sestavy alespoň Burac.

Další foto ze zápasu

záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „V první půli jsme hráli prakticky bez chyby, jasně jsme dominovali. Jen bylo škoda, že jsme nedali třetí gól, protože šance na to jsme měli. Ještě i úvod druhé půle byl dobrý, potom jsme se zaměřili víc na to, abychom neudělali chybu a udrželi výhru. kluci si zaslouží pochvalu za to, že vydrželi hodinu napadat a kombinovat ve vysokém tempu, byli lepší a zbytek zápasu pak dobře odbránili. Druhý poločas byl potom už více rozkouskovaný, bylo tam na můj vkus moc zákroků, některých až zbytečně ostrých. Ale je to fotbal, bylo to derby, a i to k tomu patří. Sečteno podtrženo, bylo to dobré derby s naší zaslouženou výhrou a s parádní diváckou kulisou. Právě pro ně v Lanžhotě fotbal hrajeme.“