19. kolo, neděle 24.04.2022, 16:00

Sokol TasoviceSokol Lanžhot

1:2 (0:1)

Z Tasovic se vrací Lanžhot se třemi body. Musí se ale vypořádat s mnoha absencemi

Na trávník neoblíbeného soupeře odjížděli v neděli odpoledne fotbalisté Lanžhota. Bez brankářské jedničky Klimeše a mnoha zraněných to ale nakonec zvládli a po výhře 2:1 vezou z Tasovic všechny tři body. Brzké vedení hostům zařídil útočník Burac už v 5. minutě, pojistku a klid do vlastních řad přidal až pět minut před koncem obránce Milota. Domácí korigovali výsledek až v nastaveném čase, čímž překazili čisté konto náhradnímu brankáři Trubačovi, nicméně radost z výhry to svěřencům trenéra Hílka nevzalo. Ti stále zůstávají na třetím místě divize D, už jen čtyři body za druhým béčkem Zbrojovky Brno. V dalším kole, na prvního máje od 16:30 hodin, hostí Lanžhotčané Na Šlajsi předposlední Ždírec nad Doubravou.

Sokol Tasovice:

Hřebabecký – Hrazdílek, Cihlář, Lapeš, Horáček (42. Švejkar), Odehnal, Vašina (77. Fajkus), Pacula, Pazdera, Daniel (77. Fukal), Švarc (K)

Trubač – Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi – Mihál, P. Balážik, Krč, Bartal (54. Balážik R.), Burac (86. Morávek) - Sabler

Branky: 91. Fukal - 5. Burac Erik, 84.Milota Tomáš

Žluté karty: 75. Hrazdílek, 77. Lapeš - 22. Krč, 90. Mikúšek

Rozhodčí: Švehla Marek - Rygl Luboš, Krondráf Jan, DFA Rabušic Radek.

Diváci: 210

Stadion: tráva, Tasovice

záznam zápasu:

Václav Dvořák (trenér Tasovic): "Rychlý gól ovlivnil náš výkon po zbytek utkání. První poločas jsme dohráli vyrovnaně, ale neproměnili jsme tutovku Pavla Lapeše. Ve druhé polovině jsme ze dvacetiminutového platonického tlaku nevytěžili více. Věřil jsem ve vyrovnání až do samého konce. Rozhodčí na konci přidal tři minuty asi kvůli tomu, že soupeř dokázal rozdrobit hru, šel si pro fauly, poležel si a na naše nervy to bylo moc. Nechali jsme se tím rozhodit." (zdroj: Znojemský deník)

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Museli jsme se ještě před zápasem vyrovnat s výraznou absencí, ve čtvrtek na tréninku si poranil achillovku Kuba Klimeš a do Tasovic jsme tak odjeli se zkušeným gólmanem béčka Jirkou Trubačem. Myslím, že ho celý tým podržel, směrem dozadu jsme to zvládli dobře. Snažili jsme se od začátku držet míč na zemi, v naší moci a hned z první šance dal Erik Burac gól. To nás uklidnilo. První poločas jsme prakticky celý ovládli a měli ještě další tři tutovky. Bohužel jsme další branku nepřidali. Po změně stran jsme na dvacet minut vypadli z rytmu a nebyli jsme už tolik nebezpeční před soupeřovou brankou. Klid nám dal až druhý gól, Tomáš Milota to pět minut před koncem trefil z voleje po standardce parádně, nebyla to lehká střela. Domácí snížili až v nastaveném čase, vítězství už jsme si zvládli pohlídat. Co mě ale mrzí, je další zranění, tentokrát utkání nedohrál záložník Tomáš Bartal. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme za týden doma, snad se někdo dá za ten týden do kupy.“