Sokol LanžhotTATRAN Ždírec nad Doubravou

1:0 (0:0)
Martin Daneš | | muži

Ubojované tři body. V těžkém utkání vystřelil výhru Lanžhota Balážik

Kdo čekal, že Lanžhot na domácím trávníku Na Šlajsi předposlední Ždírec nad Doubravou přejede rozdílem třídy, byl zklamán. Hosté se totiž ukázali jako bojovný soupeř a Lanžhotčané neměli ani po vedoucí brance Balážika v 58. minutě osud utkání pevně ve svých rukou. Hosté byli velmi aktivní a hnali se za vyrovnáním. Veterán Trubač v bráně Lanžhota si ale se všemi šancemi poradil, stejně jako na druhé straně vychytal úniky domácích do otevřené obrany gólman Ždírce. Tři stovky domácích diváků tak sice nakonec slavily těsné vítězství svých oblíbenců 1:0, výkon proti týmu ze dna tabulky však asi všichni očekávali lepší. Svěřenci trenéra Hílka zůstávají na 3. místě divize D, se čtyřbodovou ztrátou na druhé béčko Zbrojovky a desetibodovou na vedoucí Hodonín. V příštím kole zajíždí Lanžhot v neděli odpoledne na hřiště devátého Humpolce.

Sokol Lanžhot:

Trubač – Šenk, Milota, Mikúšek (K), Pidruchnyi – Mihál, P. Balážik P., Krč (92. L. Tuček), Kleiber (90. Morávek), Burac - Sabler (60. R. Balážik)

TATRAN Ždírec nad Doubravou:

Gregovský - Pelikán (K), Koutný (85. Zvolánek), Pavlas, Mrázek, Fikar (66. Pátek), Šrámek, Klimeš (61. Novotný), Málek, Novotný, Štukhejl

Branky: 58. Balážik Peter

Žluté karty: 69. Mikúšek, 70. Kleiber, 85. Šenk - 31. Pelikán, 45. Štukhejl, 83. Pavlas, 85. Pátek

Rozhodčí: Nejezchleb Miroslav - Machorek Jakub, Hovorka Miroslav / DFA Hulcký Zdeněk

Střely na bránu: 7:8 (v poločase 3:4)

Rohy: 5:9 (1:4)

Diváci: 315

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Komentář

Kádr fotbalistů Lanžhota se kolo od kola zužuje, jak pro zranění vypadávají jednotliví hráči. Místo zraněného Bartala z posledního utkání dostal šanci od začátku Kleiber a do brány se místo raněného Klimeše znovu postavil zkušený Trubač. Ten si odbyl v 39 letech domácí divizní premiéru a nutno dodat, že si pořádně zachytal. Už v 1. minutě si musel zhluboka oddechnout, když hosté zahrozili tečovanou střelou těsně mimo tři tyče. Na druhé straně v první velké šanci selhal i Sabler, když zblízka poslal míč jen do náruče gólmana Ždírce. Zbytek první půle se změnil v dobývání šestnáctky hostí, ti čekali zatažení na brejky a občas se jim také povedl. Blízko brance byli hosté například ve 40. minutě, kdy Milota odvrátil centr hostí na vlastní břevno a bezbrankový první poločas zakončila Buracova střela po standardce těsně nad.

Až po hodině hry se konečně povedlo domácím prorazit dobře organizovanou obranu fotbalistů z Vysočiny. Sabler rozjel protiútok po pravé straně a ideální přihrávkou do vápna našel před brankou Petera Balážika. Ten oslavil už šestý letošní gól. Bohužel, při gólové přihrávce se zranil Sabler a musel jej vystřídat Richard Balážik. Inkasovaná branka ale hosty nepoložila. Právě naopak. Mírným riskováním se hnali za vyrovnáním, ale jak ubývalo času, otevírali obranu čím dál více. Do ní se nejprve přihnal Mihál, obhodil si obránce, ale pálil nad. V 75. minutě utíkal dopředu sám Pidruchnyi, ale výborný gólman Ždírce jej vychytal, stejně jako lapil Buracovu střelu z trestňáku. Poslední velkou domácí šanci na vstřelení uklidňující branky měl opět rychonohý Mihál, ale opět si vylámal zuby na brankáři hostí. V závěru se přitvrdilo a sudí musel vytáhnout několik žlutých karet, nicméně prvomájový zápas se dohrál naštěstí bez vyloučení. Lanžhotčany tak může těšit třetí výhra v řadě, naopak poprvé v sezoně ztratil všechny tři body Hodonín, který prohrál 0:1 na trávníku Staré Říše.

Záznam utkání:

Ohlasy

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Měli jsme představu, že budeme hrát lépe, že budeme dominovat alespoň tak, jak v předchozích zápasech. Dneska se nám moc nedařilo, ale musíme být rádi alespoň za ty tři body. I když šancí jsme v závěru měli dost, ale nespadlo nám to tam. Takto se opravdu prezentovat nechceme. Byly tam chyby v organizaci, ale hlavně neměli míč ve své moci, nemohli jsme se dostat k naší kombinační hře. Do ideálu to mělo dost daleko, na jaře asi co se herní stránky týče náš nejslabší výkon. Ale i taková utkání jsou. Jirka Trubač v bráně nás podržel a předvedl dobrý výkon. Zase musel po vedoucí brance odstoupit Roman Sabler, tak uvidíme, kdo se dá za týden dohromady. Fotbal je tvrdý sport, ale těch zranění na jaře máme hrozně moc...“