24. kolo, neděle 29.05.2022, 17:00

Sokol LanžhotSlavoj Polná

4:1 (2:0)

Lanžhot se střelecky probudil. Poslední Polnou zdolal 4:1

Dlouhých 335 minut čekali fotbalisté Lanžhota v divizi na vstřelenou branku. Gólový půst prolomili v domácím utkání proti poslední Polné, kterou porazili bez velkých problémů 4:1. Celozápasovou převahu ale dlouho nemohli Hílkovi svěřenci podtrhnout vstřelenou brankou, to se podařilo až po půlhodině hry Buracovi. Ten samý hráč ještě do poločasu donutil hostujícího obránce ke vstřelení vlastní branky a v zápase měl na kopačkách minimálně hattrick. Ten sice nedal, ale mrzet ho to moc nemuselo. Hned po změně stran zvýšil na 3:0 Kleiber, a přestože hosté deset minut před koncem využili chyby domácích ke snížení, poslední slovo si vzali znovu domácí. Uzdravený Bartal uzavřel skóre na konečných 4:1. Lanžhot dále drží třetí příčku divize D, hájit ji bude před pronásledovateli příští neděli odpoledne na trávníku dvanácté Staré Říše.

Trubač - Šenk, Milota, Mikúšek, Pidruchnyi - Mihál (69. Morávek), Bartal, Balážik P., Kleiber (60. Kollár) - Kosorin (80. Balážik R.) - Burac

Slavoj Polná:

Duba - Haala, Juříček, Cseh, Holub - Voráč (76. Drápela), Sobotka, Pecina (83. Skryja), Kazlou - Vrba (67. Čaloud), Pavlas

Branky: 33. Burac Erik, 44. vlastní, 47. Kleiber Radim, 88. Bartal Tomáš - 84. Kazlou Ilja

Žluté karty: 54. Šenk - 41. Cseh

Rozhodčí: Sivera Jan - Pavlas Jiří, Mrkvica Tomáš, DFA Peřinka Jiří

Střely na bránu: 15:4 (7:1)

Rohy: 7:2

Diváci: 225

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Do zápasu Lanžhota s poslední Polnou už mohl trenér Hílek nasadit uzdravené záložníky Kosorina s Bartalem, naopak vykartovaný Krč si odpykával svůj třízápasový trest za vyloučení z minulého utkání. Snad i díky tomu vypadala diametrálně odlišně i hra. Vyrovnaná byla jen úvodní čtvrthodina, na jejímž konci poprvé (a v první půli i naposled) zahrozili hosté. Naštěstí byl připraven brankář Trubač a Lanžhot mohl dál útočit. Vyložená tutovka chyběla, až ve 32. minutě si na levé straně narazil míč Kleiber s Pidruchnyim, ten našel ve vápně Burace, který nadvakrát propálil gólmana Polné. Tím spustil sérii šancí Lanžhota, který konečně bavil fotbalem sebe i diváky na tribunách. Rány navrátilců Kosorina a Bartala šly nad břevno, po gólu volala i dorážka Miloty po trestňáku Pidruchnyiho, ale ta šla jen do tyčky. Až dvě minuty před odchodem do kabin se drze prodral přes dva soupeře do vápna Burac a před brankou tvrdě nastřelil obránce hostí, od kterého se míč odrazil do sítě.

Aktivní Burac se mohl znovu trefit hned po změně stran, to ale z průniku nastřelil jen brankáře. Hned z další akce se ale střílený centr
Kleibera snesl k překvapení všech do vzdálenějšího rohu branky a bylo to 3:0. Domácí byli dále při chuti a hosté z Vysočiny se měli co ohánět i poté, co Lanžhot prostřídal. Při chuti byl hlavně hlavně Burac, zakončující hlavou do brankáře a nohou jen těsně vedle brány Polné. V 83. minutě podklouzl na polovině hřiště Pidruchnyi, hosté šli do protiútoku, který Kazlou ve finále dokázal zakončit pod břevno Trubačovy brány. To byla ale jen malá kaňka na jinak povedeném výkonu domácích. Poslední slovo si vzal domácí Bartal, který minutu před koncem efektní patičkou zády k brance prodloužil balon obloučkem do sítě hostí. Domácí si tak mohli užít s fanoušky po delší době zaslouženou děkovačku.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „My jsme potřebovali, aby z nás spadla deka, která na nás ležela, ani nevím proč. Asi jsme dlouho nedali gól. Ještě v prvním poločase to bylo vidět, jako bychom se něčeho báli. Přitom individuální kvalita byla na naší straně. Potřebovali jsme vyhrát, to jsme splnili. Potřebovali jsme vyhrát vyšším rozdílem, což se také povedlo, ale mohlo to být ještě lepší, šancí jsme tam měli víc. Ale jsme rádi za to vítězství, i když byl soupeř na spodku tabulky, nebylo to s nimi jednoduché. Určitě se na naší hře podepsalo kladně i to, že se nám vrátili hráči z marodky, i když ještě po herní pauze nemůžou být v optimální pohodě. Škoda obdrženého gólu v závěru, takový zápas bychom se měli snažit odehrát s nulou vzadu, i kvůli obraně a kvůli brankáři. To určitě kluky mrzí, byla to laciná chyba, ale ještě to šlo zvládnout. Stále bychom chtěli udržet to třetí místo v tabulce, protože se na nás nepříjemně dotahují Tasovice a Start Brno.“