5. kolo, neděle 04.09.2022, 16:00

Sokol LanžhotAFC Humpolec

2:0 (2:0)

Lanžhot získal povinné tři body. Za výborný první poločas

V souboji s Humpolcem byli Lanžhotčané papírovým favoritem a tyto předpoklady začali naplňovat už od prvních minut. Na hostujícího brankáře se hnal jeden útok za druhým a už v 7. minutě šli domácí po nedorozumění brankáře a obránce Humpolce do vedení. Když po několika dalších šancích zvýšil výstavní bombou Burac na 2:0, zdálo se být rozhodnuto. Ve druhé půli ale Lanžhot už tolik nedominoval, i když gólovky měl. Hosté zahrozili jen jednou, proto tři body zůstaly Na Šlajsi. Díky druhé výhře v sezoně se Lanžhot posunul s osmi body na pátou příčku vyrovnané tabulky divize D. Na vedoucí béčko Jihlavy ztrácí svěřenci trenéra Hílka pouhé dva body, a právě toto mužstvo bude v neděli 11. 9. dopoledne jejich dalším soupeřem.

Klimeš - Mihál (85. Kleiber), Milota S., Milota T., Pidruchnyi - Šenk (K), Krč, Balážik, Ciprys (66. Bogdalík) - Kosorín J. (66. Ravas)., Burac (53. Malacka)

AFC Humpolec:

Kříž - Pecha, Luňáček (80. Havel), Šerý (K), Havel, Popovych, Maršík, Šmíd (80. Kopic), Beňáček, Zástěra Š. (60. Zástěra A.), Dalík (60. Podoba)

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot nastoupil bez kapitána Mikúška, pásku místo něj navlékl na ruku Šenk. A na hrotu útoku vedle Burace vystřídal svého zraněného bratra Matěje uzdravený Jakub Kosorin. A právě útočná dvojice Lanžhota mohla otevřít skóre už v 1. minutě, Burac pálil po narážečce s Kosorinem vedle. V 7. minutě už ale domácí vedli, hosté jim k tomu pomohli obrovskou chybou. Obránce Humpolce poslal svému brankáři nepříjemnou malou domů na malém vápně, a rychle napadající Ciprys vložil do rozehrávky gólmana nohu. Od té se balon odrazil do sítě – 1:0. Ve 13. minutě vybídl T. Milota dloubáčkem Burace, ten už ale nestihl přehodit brankáře, který balon konečky prstů zkrotil. Ve 26. minutě pak Kosorin v obrovské šanci přestřelil branku a Ciprys po půlhodině přidal další branku, bohužel však z ofsajdu. Více než 300 diváků (2. nejvyšší návštěva kola - pozn. red.) následně jen obdivně zahučelo, když se parádně do vápna prokličkoval rychlonohý Mihál, jenže ve své megašanci také přestřelil. Až ve 37. minutě se domácí mohli znovu radovat, Burac to vzal na sebe a skvěle nasměrovanou bombou téměř roztrhl síť v bráně hostí – 2:0. Naopak hosté za celý poločas Klimeše přímo neohrozili.

Minimálně prvních dvacet minut druhé půle se neslo v obdobném duchu jako první dějství. Domácí si vytvářeli šance a předháněli se v jejich spalování. Šenk pálil do gólmana, střídající Bogdalík si povodil obránce a protáhl gólmana Humpolce dokonce dvakrát. Další trefu už ale Hílkovi svěřenci nepřidali. To už na hřišti nebyl Burac, který musel pro zranění vystřídat, po vystřídání Cipryse i Kosorina už herní projev Lanžhota ztratil obvyklou dominanci. V 74. minutě o sobě dali vědět i hosté, ale Klimeš dobře kopnutou standardku vytáhl nad břevno, jinak byl víceméně bez práce a poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „V celém zápase jsme měli hodně vyložených šancí, měli jsme ho rozhodnou dřív a v pohodě ho dohrát, klidně se skóre 5:0 a nikdo by se nemohl divit. Ale hra a kontrola nad zápasem zdaleka nabyla taková, na jakou jsme byli zvyklí. Jako by se hráči báli dát tu třetí branku a rozhodnout. Bylo tam hodně strachu a nepřesností. Ve druhém poločase se nám ta hra nelíbila, takto bychom hrát opravdu nechtěli. Soupeři, který nebyl tak fotbalový, bychom neměli dávat šanci se nadechnout, aby nehrál tolik s míčem.“

Roman Veselý (trenér Humpolce): „Ráz prvního poločasu ovlivnil náš katastrofální vstup do utkání, kde jsme chtěli hrát fotbal v malém vápně a po chybě jsme inkasovali. Domácí byli v prvním poločase jasně lepší. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale byli jsme slabí v pokutovém území soupeře“ (zdroj: www.afchumpolec.cz)