9. kolo, neděle 02.10.2022, 15:00

Sokol LanžhotFC PBS Velká Bíteš

4:1 (2:0)

Lanžhot jasně přehrál Velkou Bíteš. I přesto, že hrál hodinu v deseti

Na čtyři zápasy natáhli fotbalisté Lanžhota svou domácí neporazitelnost v divizi D poté, co na domácím trávníku porazili Velkou Bíteš 4:1. Hosty sestřelil dvěma brankami na začátku a na konci prvního dějství Radim Kleiber, po změně stran přidal další dvě trefy Jakub Kosorin. Domácí byli o třídu lepším týmem, a to i poté, co byl ve 28. minutě vyloučen za oplácení domácí Jakub Krč. Hosté jen korigovali porážku trefou za stavu 0:3. Lanžhot se po nedělní výhře posunul s 15 body na 6. místo v divizní tabulce, o skóre před sedmý Žďár nad Sázavou, na jehož hřiště zajíždějí v neděli 9. října odpoledne k dalšímu utkání.

Klimeš – Pidruchnyi, Milota S., Milota T., Šenk – Kleiber (54. Mihál), Mikúšek (K), Krč, Bogdalík (72. Malacka) – Balážik, Kosorin J. (87. Ravas)

FC PBS Velká Bíteš:

Pelán (K) – Vošmera, Ondrák, Kamenský, Novotný, Daněk, Macek, Loup, Šperka, Mrňa, Traxl

Branky: 7. a 43. Kleiber Radim, 77. a 85. Kosorin Jakub - 79. Novotný Richard

Žluté karty: 74. Pidruchnyi, 83. Milota T., 89. Milota S.  - 52. Novotný, 58. Šperka, 82. Loup

Červené karty: 28. Krč (LAN)

Rozhodčí: Vařacha Jan - Smýkal Miroslav, Pavlica Jiří. DFA: Briksa Václav

Střely na branku: 6:2 (v poločase 4:0)

Rohy: 4:5

Diváci: 265

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Lanžhot stále počítá ztráty především v útoku, diváky tak potěšil alespoň návrat Jakuba Kosorina na hrot útoku. Úvod utkání ale patřil jinému muži. Balážik v úvodní pětiminutovce dvakrát pořádně ohrozil gólmana hostí, v 6. minutě už se ale mohl radovat, když předložil Kleiberovi skvělou průnikovou přihrávku, a ten sám před gólmanem nezaváhal – 1:0. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem, Velká Bíteš se nedostávala ani na dohled Klimešovy brány. Útočné manévry Sokola ale zbrzdila 28. minuta, kdy zamířil předčasně do sprch po červené kartě za oplácení Jakub Krč. Soupeř jej fauloval, a lanžhotský středopolař v pádu podle rozhodčích kopl soupeře do břicha nepřiměřenou silou. Domácí se v ten moment zatáhli, stále ale byli směrem dopředu nebezpeční, zatímco hosté si s přesilovkou jaksi nevěděli rady. Ve 42. minutě přišla druhá domácí branka, která uklidnila lanžhotské hráče i diváky. Kosorin pronikl zprava do šestnáctky, předložil balon na malé vápno Kleiberovi, který ani podruhé nezaváhal – 2:0.

S napětím se čekalo, co udělá s hrou poločasová přestávka, ale ve finále se žádné veletoče nekonaly. Hosté sice párkrát zahrozili kolem Klimešovy šestnáctky, defenziva Lanžhota ale pracovala dobře. Naopak v 76. minutě rozběhl brejk střídající Malacka a protiútok zakončil střelou ze střední vzdálenosti k tyči Kosorin – 3:0. Za pár minut přišlo i jediného zaváhání Hílkovy družiny. Nejprve vytáhl Klimeš hlavičku hostí nad břevno, z následného rohu už jej ale překonal bítešský Novotný. Poslední slovo v zápase si vzalo počasí, dohrávalo se za silného deště. Přesto domácí ještě jednou udeřili. Další domácí brejk zakončil obstřelením brankáře Pelána Kosorin, a uzavřel tak skóre na konečných 4:1.

záznam zápasu:

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „První polovina utkání byla snad jedna z nejlepších v této sezoně, tak jsme si to představovali. Hrát aktivně, s presinkem, hrát kombinačně a vytvářet si tak převahu. Myslím, že se to dařilo a z několika šancí jsme dali úvodní gól. Až do toho vyloučení to bylo ideální. Pak musím pochválit kluky, jak se semkli, a i v deseti hráli tak, jak se má hrát v oslabení. Hráli výborně kompaktně dozadu, tak jsem to letos ještě neviděl, ale přitom nezapomínali také útočit. Velká Bíteš se snažila dostat balony průnikem na fyzicky silné útočníky, ale naše obrana je skvěle zachytávala a do žádné šance jsme je nepustili. Za celý zápas si kluci zaslouží pochvalu, dát tři góly v oslabení je skvělý výkon. Diváci se dožadovali vzadu nuly, i kolega Velický je na to větší pedant, ten by to také raději odehrál vzadu s čistým štítem, ale já si myslím, že když v zápase dáme čtyři góly, tak si můžeme dovolit jeden dostat. Ale samozřejmě je ta inkasovaná branka jen malá skvrnka na našem výkonu.“