Lanžhot - Bzenec 4 : 2

29.07.2018 | Josef Říha

Lanžhot si v poháru proti Bzenci zastřílel

Lanžhot – Klubovou premiéru v předkole Českého poháru Mol Cupu zvládli fotbalisté Sokola Lanžhot. V generálce na nováčkovskou sezonu v divizi zdolali na domácím hřišti Bzenec i díky hattricku Lukáše Čambala 4:2. Ve středu 15. srpna tak vyzvou v rámci 1. kola v dalším domácím utkání přední tým MSFL Kroměříž.

MOL | Neděle 29.07.2018, 17:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - Slovan Bzenec

Branky: 10., 69. a 90. Čambal Lukáš, 21. Vrábel Mário - 8. Kasala Petr, 87. Hubr Michael

Žluté karty: 80. Ciprys - 80. Šálek

Rozhodčí: Gasnárek M. - Slováček A., Uher A.

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Tóth, Dobšíček, Rehák - Weiss (66. Šefčovič), Krejčíř, Hílek, Klieiber (53. Šenk), Ciprys - Vrábel (46. Bartal T.), Čambal

Slovan Bzenec: Maňák - Petrucha T., Petrucha M., Mlýnek - Krumpholc (62. Konečný), Šálek, Košut, Vlček, Hubr - Kasala (70. Venclík), Paták (38. Vaverka)

„Byl to zápas se soupeřem z nové soutěže, který nám ukázal, jak to může v divizi vypadat. Říkám klukům, že mají být pokorní a zapomenout na krajský přebor, toto bude jiná úroveň. Jsem rád, že jsme zaslouženě vyhráli,“ komentoval nedělní utkání trenér Milan Valachovič.
Jako první otevřeli skóre utkání hosté, za něž skóroval po samostatném brejku Kasala. Domácí zareagovali před 350 diváky stadionu Na Šlajsi o dvě minuty později, kdy Čambal dostal centr do šestnáctky a z vápna překonal brankáře Bzence. Ve 22. minutě otočil skóre po podobné akci Vrábel. Fotbalisté Lanžhota měli více ze hry a po změně stran udeřili potřetí. Zaváhání gólmana potrestal svou druhou trefou Čambal. Hostům se povedlo v 85. minutě zdramatizovat zápas, ale definitivní jistotu výhry dal Lanžhotu v nastavení Čambal, jenž zkompletoval hattrick.

VÝZVA I KOMPLIKACE

Fotbalisté Sokola si tak zajistili postup do hlavní soutěže Mol Cupu, v prvním kole vyzvou za dva týdny Kroměříž. „Na jednu stranu to může být hezká konfrontace s kvalitním soupeřem, protože Kroměříž podle mě bude bojovat o čelo třetí ligy, na druhou stranu ale jde o zápas navíc ve středu,“ zmínil Valachovič.
Jeho svěřencům pohárovým duelem definitivně skončila příprava na novou sezonu, Sokol sehrál čtyři duely, z nichž tři vyhrál a jedno prohrál.

Zdroj: Václav Petrů, www.breclavsky.denik.cz

Papučák 2019

Fotbalový oddíl Vás zve na tradiční PAPUČÁK.

Obměněný Lanžhot prověřil třetiligový Hodonín až po půli

Hodonín – Na hodonínské umělé trávě nevyšel hostům začátek zápasu, když po nějakých dvaceti minutách prohrávali o dvě branky....

Členská schůze fotbalového oddílu - ZMĚNA

Členská schůze fotbalového oddílu se uskuteční v sobotu 23.2.2019 od 14 hodin v zasedací místnosti stadionu Na Šlajsi.

Halový turnaj Lanžhot - MINI přípravka

Mistelbach - Vánoční turnaje U11