Novým Sadům chyběla kvalita. Nováček Lanžhot dominoval

05.08.2018 | Josef Říha

Úvodní zápas nové divizní sezony fotbalisté Nových Sadů nezvládli. Na domácí půdě prohráli s týmem Lanžhotu, který vede zkušený trenér Milan Valachovič, a až na dvě výjimky se vůbec nedostali do šance.

1. kolo | Sobota 04.08.2018, 17:00 | FK Nové Sady

FK Nové Sady - Sokol Lanžhot

Branky: 11. Ciprys Radoslav (pk), 33. Bartal Tomáš

Rozhodčí: Lysák V. - Kovářčík D., Poláček D.

FK Nové Sady: Čaník - Dokoupil, Kopp, Krátký, Hodis, Urbančík (81. Nguyen), Smrček (46. Luža), Škoda, Pošusta (63. Šrom), Novotný, Ronza

Sokol Lanžhot: Klimeš - Dobšíček, Hílek, Tóth, Kleiber (77. Šefčovič), Čambal, Bartal (89. Rehák), Šenk, Ciprys (82. Weiss), Krejčíř, Mikúšek

Novosadští se v úvodu sezony potýkají s absencemi, také proto na divizního nováčka v sobotu neměli a padli 0:2.

„Zaslouženě jsme prohráli, soupeř byl lepší. Nepodařilo se nám administrativně dotáhnout dva fotbalisty, se kterými jsme počítali – brankáře Neorala z Prostějova a hráče ze Slovenska Jakuba Ďuríčka,“ konstatoval kouč Petr Mrázek.

„Navíc byli stále mimo hru Andreev a Schlimbach.“

Trenér Nových Sadů tak musel do brány poslat Petra Čaníka, který v první půli lovil dvakrát míč ze sítě. Ještě větším problémem byla ale pro domácí ofenziva.

Do jediné šance domácích v první půli se dostal mladý Pošusta, ale dobře si neporadil. Po změně stran si na krásně kopnutý roh vyskočil kapitán Škoda, jenže proti jeho hlavičce se perfektním zákrokem blýskl brankář Lanžhotu.

„Neměli jsme kvalitu, abychom soupeři vzdorovali,“ uznal trenér Mrázek.

Jeho protějšek se mohl radovat ze zasloužených tří bodů na úvod sezony.

„Jako nováček v divizi musíme být spokojeni. Jeli jsme k soupeři, který hrál celou dobu těžší skupinu, éčko. Věděli jsme o některých problémech, které tu mají. Mužstvu jsem věřil, že bychom zápas měli zvládnout. Když jsem viděl soupisku, tak jsem usoudil, že máme asi lepší hráče a to se potvrdilo,“ hodnotil trenér Lanžhotu Valachovič.

Hostům nedělalo velké problémy ani úmorné vedro.

„My máme větší výhodu, protože jsme z jižní Moravy a nám tam sluníčko pálí i v prosinci, takže my jsme na to zvyklí,“ dodal dobře naladěný Valachovič.

Nové Sady ve druhém kole divize D zajíždějí do Rosic a trenér Petr Mrázek věří, že bude mít k dispozici početnější kádr.

Foto Deníku.cz: ZDE

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Program našich zápasů

Kdy a kde hrají o víkendu naše mužstva.

Lanžhot - Tasovice 0 : 1

Ani v hodovním zápase jsme body nezískali.

Parkování při zápasech

Při parkování využijte možnost zaparkovat v areálu TJ, u Restaurace Na Šlajsi a Galerii Vín.Vstup na stadion je odtud vzdálen 180m.Více na...

Program hodovních zápasů

Výsledky našich zápasů