Kroměříž vydřela postup. Lanžhot srazila v prodloužení

16.08.2018 | Josef Říha

Potvrdili roli favorita, na postup do druhého kola MOL Cupu se ale pořádně nadřeli. Fotbalisté Kroměříže absolvovali v Lanžhotě dlouhých sto dvacet minut, divizního nováčka udolali brankami Krhuta a Mlýnka až v prodloužení.

MOL | Středa 15.08.2018, 18:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - SK Hanácká Slavia Kromeříž

0:2 pp

Branky: 90+23. Krhut, 90+29. Mlýnek

Žluté karty: 46. Hílek, 56. Bartal T., 90+3. Ciprys, 90+14. Mikúšek - 34. Matoušek, 60. Jeleček, 70. Šmerda

Rozhodčí: Popelák Luboš - Vejtasa Simon, Kadlec Václav

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Tóth, Dobšíček, Rehák - Mikúšek, Bartal T. (62. Ciprys), Hílek (75. Kleiber), Šefčovič, Weiss - Krejčíř, Čambal

SK Hanácká Slavia Kromeříž: Kofroň - Matoušek, Dvořák, Jeleček (90+16. Marchuk) - Šmerda, Krhut, Cupák, Mlýnek, Berčík (90+1. Hirsch) - Okleštěk (61. Kovář) - Silný

Závěr středečního utkání se dohrával pomalu za tmy. Hanácká Slavia byla nakonec šťastnější, celek z Podluží ale soupeře z vyšší soutěže zle potrápil.
„Byl to hodně těžký zápas. Diváci viděli vyrovnané, bojovné utkání, které moc krásy nepobralo. Více než šance byly k vidění nepřesnosti,“ hlásil hostující trenér Bronislav Červenka.
V základní hrací době si oba týmy vypracovaly pár příležitostí, skóre se ale nezměnilo, a tak přišlo na řadu neobvyklé prodloužení. Hanáci měli v nastavením čase více sil, nakonec protivníka zlomili dvěma trefami.
Nejprve po standardní situaci dorazil balon do sítě pohotový Krhut, v závěru stvrdil po brejku kroměřížský triumf Mlýnek. „Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ přiznal Červenka.
Kouč Hanácké Slavie v poháru šetřil některé opory, přesto bude muset hráče před sobotním utkáním ve Valašském Meziříčí trochu šetřit. „V tom problém nebude. Dva dny dáme klukům regenerační režim,“ dodal Červenka.

Zdroj: Libor Kopl kromerizsky.denik.cz/

Fotogalerii Martina Daneše z utkání najdete ZDE