Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tip na dárek - Kniha 100 let fotbalu v Lanžhotě

27.11.2022 | Josef Říha

Nevíte čím potěšit na vánoce?
Co třeba knihou mapující historii fotbalu v Lanžhotě?

Knihu zakoupíte v Městské knihovně, nebo prodejně Průmyslové zboží Jaroslav Tuček, a to za cenu 390,--Kč.


„Na zeleném trávníku,
dvaadvacet maníků,
jedenáct je z nich,
chlapců lanžhotských,…“

Slova této klubové hymny doprovází lanžhotský fotbal už téměř 70 let. V knize zpracované při příležitosti 100. výročí založení fotbalového klubu se dočtete nejen to, kdo je autorem této hymny, ale také třeba to, že si okolnosti jejího vzniku dnes nepamatuje jednoduše proto, že ji považoval za nepodařenou. Ale dozvíte se také, jaká byla v počátcích výbava našeho veskrze amatérského klubu, že v Lanžhotě hrála například i věhlasná Sparta Praha, přátelské utkání tu pískal herec Vlasta Burian, místní hráči se mohli měřit i s pražskou Slávií nebo Slovanem Bratislava a ligoví soupeři tu byli během letních přestávek jako doma. Jak se na hřiště na Pastvisku vměstnalo 6 000 fanoušků? Že někteří fanoušci absolvovali i 180 km dlouhý výjezd na kole, jen aby viděli zápas Lanžhota? Nebo jste věděli, že na místě dnešního stadionu Na Šlajsi bylo jezero a v jeho okolí jen sklad stavebního materiálu? Že nejstarší lanžhotský fotbalista hrál aktivně fotbal i v 60 letech? A pamatujete, jak bránu na Šlajsi hájil i Petr Čech a po trávníku tu běhal Patrik Schick?
Pamětníci s knihou mohou zavzpomínat na skromné začátky kopané v obci. Dekádu po dekádě s námi můžete projít staletou historii, vzestupy lanžhotské kopané, její vrcholy, a jak to pak nejen ve sportovní historii bývá, nevyhnuly se klubu na amatérské bázi ani pády a sestupy. Nicméně stovky až tisíce lidí do fotbalu v Lanžhotě v průběhu posledních 100 let otiskli výsledky své práce, které i díky této publikaci nebudou ve vzpomínkách lanžhotské veřejnosti zapomenuty.

 
Aktuální články
denik.cz: Tasovičtí fotbalisté odehráli proti Lanžhotu utkání plné konců

Fotbalisté divizních Tasovic zavřeli dveře za sezonou 2022/2023. Sokolové doma v posledním utkání remizovali s Lanžhotem 3:3.

 
1. fotbalový košt vína - Ukončení sezony

Zveme tímto všechny fotbalové fanoušky, stejně jako fanoušky dobrého pití na 1. fotbalový košt vína v Lanžhotě, který bude současně...

 
Program závěrečných zápasů

Ani jsme se nenadáli a máme tady závěrečné soutěžní zápasy sezony 2022/23.

 
Výsledky našich mužstev v uplynulém týdnu
 
denik.cz: Lanžhot dál drží jarní neporazitelnost. Krč nasměřoval Sokol ke třetí příčce
 
Udělal jsem správný krok, pochvaluje si angažmá v Lanžhotě Bogdalík
 
Program našich zápasů
 
deník.cz: Speřice se dostaly do knihy rekordů. Oslavu jim překazil Lanžhot
 
Přehled výsledků našich mužstev
 
Na jaře stále neporažen. Tři body veze Lanžhot i ze Speřic
 
Utkání
Muži A | pátek 09.06.2023, 17:00
26. kolo
3:3
Tasovice - Lanžhot
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot@seznam.cz RSS