Josef Říha | | muži

Hodonín porazil Lanžhot. Třaskavé derby rozhodl Ukrajinec z litevské ligy

Přestože se nehrálo o body, fotbalové derby mezi Hodonínem a Lanžhotem nabídlo napínavou podívanou. Zatímco celek z Břeclavska se ani ve druhém přípravném utkání gólově neprosadil, domácí Hodonín se po remíze a prohře dočkal vítězství 2:0. „Pomohla nám šťastná penalta, ale naštěstí jsme výhru potvrdili ve druhé půli druhým gólem. Vyzkoušeli jsme nové rozestavení a zjistili, na čem máme dál pracovat,“ řekl po utkání hodonínský kouč Pavol Švantner.

Rozdíl mezi třetiligovým Hodonínem a divizním Lanžhotem však nebyl na hřišti vidět. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, těžko jsme se rozbíhali a soupeř byl na míči daleko lepší. Přikládám to únavě ze soustředění,“ vysvětlil domácí trenér, jehož mužstvo absolvovalo týdenní soustředění v domácích podmínkách.
Hráči tak vběhli do derby v plné zátěži. „Zápas byl o to těžší, máme týden dřiny v nohách. Utkání je vrchol soustředění, ale myslím, že ta zátěž je na hře znát. Naštěstí jde jen o přípravu, na výsledky se bude hrát až liga. Musíme si zažít především nové rozestavení,“ prozradil hodonínský záložník Tomáš Langer.
Lanžhot se od úvodní minuty prezentoval pohledným fotbalem, v přípravě se však trápí v koncovce. „Kluky musíme pochválit za nasazení, organizaci hry i za fyzickou výdrž. Chceme držet balon na svých kopačkách, což se nám i s Hodonínem dařilo. Bohužel máme problém v poslední třetině hřiště a není to chyba jen ofenzivních hráčů,“ netajil hostující trenér Jaroslav Hílek.
Zatímco jeho svěřenci vyšli i ve druhém utkání střelecky naprázdno, Hodonín se ujal vedení těsně před poločasem z penalty. Ve druhém dějství pak stanovil konečné skóre 2:0 Radek Smékal. „Mrzí mě druhý gól, po něm už se zápas jen dohrával. Byl to za mě remízová zápas, který rozhodla trošku vymyšlená penalta. Ale s herním projevem svého mužstva jsem spokojen,“ tvrdil zkušený lodivod.
Exekuci pokutového kopu si vzal na starost nováček v hodonínském dresu Yegor Glushach. „Jedná se o rodáka z Ukrajiny, který žije v Polsku. Naposled hrál první litevskou ligu, ale znám ho ze Znojma, kde hrál minulou sezonu. Nabídli jsme mu u nás zkoušku, protože do záložní řady dál hledáme hráče. Dáme mu prostor ještě v utkání s Dubnicí, pak se rozhodneme,“ odkázal Švantner na páteční duel, v němž Hodonín přivítá účastníka slovenské druhé ligy z Dubnice.
Jedinou kaňkou na vítězství bylo zranění Erika Burace, který nastoupil proti svému bývalému klubu v základní sestavě. „Moc mě to mrzí, v zápase s Lanžhotem jsem ho chtěl vidět. Snad to nebude nic vážného a brzy se vrátí. Trošku jsem z toho měl obavu, šli jsme do zápasu v plné zátěži, navíc proti dlouholetému rivalovi. Lanžhot má na nás trošku pifku, emoce tam byli,“ usmál se stratég, který nenasadil nejčerstvější posilu Libora Bobčíka, který přišel ze Zlína. „Dostal volno, v tréninku si narazil záda. Necítil se dobře, proto zápas vynechal,“ zdůvodnil Švantner absenci útočníka.
Fotbalisty Lanžhota čekají v dalším utkání slovenské Malacky, na které narazí v sobotu od deseti hodin dopoledne. „Budeme dál trpělivě pracovat na zlepšení efektivity. Hráči z křídelních prostorů se musí víc tlačit do zakončení, musíme být daleko nebezpečnější i z druhé vlny. Sledujeme přestupový trh, kdyby se naskytl útočník, rádi ho přivedeme, ale ne za každou cenu,“ dodal Hílek.

Zdroj:Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Aktuální články

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...

Výsledky všech našich mužstev

Kompletní přehled všech našich výsledků.