Sokol LanžhotFC Slovan Havlíčkův Brod

3:2 (1:0)
Josef Říha | | muži

Lanžhot se po domácí výhře 3:2 dělí o první příčku divize

Možná si ještě vzpomenete na loňskou legendární kanonádu 9:0. Tentokrát se Lanžhot na výhru proti Havlíčkovu Brodu nadřel mnohem více, i když měl celý zápas jasnou převahu. Skóre otevřel až na konci první půle Sabler, hosté ale po změně stran z čista jasna srovnali. Vedení vrátil domácím hned v 68. minutě střídající Královič, ale hned poté byl po velké strkanici u lajny vyloučen Kleiber a Sokol dohrával v deseti. Přesto dokázal Sabler svou druhou trefou pojistit Lanžhotčanům vedení. Hosté už stihli jen minutu před koncem snížit, ale to bylo nejvíc, co za předvedený výkon mohli chtít. Lanžhot tak po výhře 3:2 poskočil v tabulce divize D zase výše. S 11 body se s Hodonínem a Žďárem nad Sázavou dělí o vedoucí příčku.

Klimeš - Krejčíř, Otrísal, Mikúšek, Ciprys - Hílek, Bartoš - Kleiber, Bartal (93. Pidruchnyi), Polách (61. Královič) - Sabler (86. Včelka)

FC Slovan Havlíčkův Brod:

Kubát - Štědrý (83. Karlík), Dočkal, Turek, Myalimánek - Henek (74. Časta), Kučera, Fikar, Pabousek (64. Šilhart) - Bajer (86. Peca), Žila

Branky: 43. a 86. Sabler Roman, 67. Královič Timotej - 64. Žila Jan, 90. Karlík Tomáš

Žluté karty: 37. Bartoš, 61. Kleiber, 92. Královič - 37. Kučera, 61. Fikar, 68. Kubát

Červené karty: 68. Kleiber

Střely na branku: 7:4 (3:1)

Rohy: 5:2 (5:0)

Rozhodčí: Soukal Bedřich – Marinč Lukáš, Gasnárek Michal

Diváci: 321

Stadion: stadion Na Šlajsi

Na kluzkém trávníku Na Šlajsi si odbyla povedenou premiéru od začátku zápasu teprve osmnáctiletá posila z Hodonína Ondřej Polách. Ten nahradil v záloze Pavla Simandla, který zůstal jen v civilu na tribuně. Zranění z pohárového zápasu s Líšní ještě do zápasu nepustilo ani Víta Bártu a jen na střídačce začal utkání sniper Královič. Nicméně jakékoliv oslabení Dojčanova týmu na trávníku vůbec nebylo znát.
Lanžhot hrál velmi ofenzivně a Klimeš byl v první půli téměř bez práce. Domácí sbírali na své půli všechny balony a snažili se vyzrát na havlíčkobrodskou obranu. První velkou šanci spálil v 11. minutě Kleiber, který nevyužil špatné rozehrávky vyběhnutého gólmana hostí. Následně hlavičkoval Sabler těsně vedle tyče a ten samý hráč pak prakticky nezakončil svůj samostatný únik. A když po půlhodině hry hlavičkoval Polách po Kleiberově centru těsně vedle, visel gól vyloženě ve vzduchu. Přes 300 domácích fanoušků potěšil až ve 42. minutě Roman Sabler. Po rohu na něj špičkou posunul míč Mikúšek a lanžhotský střelec se potřetí v sezoně nemýlil.
Tlak Lanžhota pokračoval i po změně stran. O to překvapivěji zapůsobilo v 63. minutě vyrovnání hostujícího celku, když se pošesté v sezoně trefil nejlepší střelec divize Žila. Po rohu na něj propadl míč na zadní tyči a hlavou jej uklidil do sítě. Jenže z vyrovnání se hosté dlouho neradovali. V 68. minutě potrestal vysoko vyběhnutého brankáře hostí Královič, jemuž v úniku předložil míč před prázdnou branku nesobecky Sabler. Po gólu se ale strhla mela u střídačky domácích a rozdávaly se karty, dvě mimo jiné i pro domácí střídačku. Po druhém žlutém napomenutí šel předčasně do sprch Kleiber a Lanžhot tak dohrával o desíti.
Ani to mu však nezabránilo v tom, aby zkoušel využít brejky do vysunuté havlíčkobrodské obrany. V 84. minutě se to vyplatilo. Královič založil napravo protiútok, křížem našel na druhé straně rozběhnutého Cyprisa, který balon ještě posunul na lépe postaveného Sablera, a ten druhou trefou v zápase pojistil vedení. Za chvíli mohl z dalšího protiútoku zvýšit po centru Mikúška ještě Bartoš, ale nastřelil pouze tělo brankáře. Navíc mu byl odmávaný ofsajd. Poslední slovo tak měli hosté z Vysočiny. Minutu před koncem se po rohu odrazil balon ke střídajícímu Karlíkovi, který bodlem procedil balon i skrz Klimešovy rukavice. Zallouženou výhru 3:2 už ale domácím nikdo nesebere.
Boj o čelo tabulky divize ovšem pokračuje hned příští neděli. To zajíždí Lanžhot na trávník čtvrté Velké Bíteše.

Martin Daneš

Záznam zápasu:

Trenér Josef Soural (HB): " Připravovali jsme se na náročné utkání. A vše se vyplnilo. Domácí byli dominantní na míči. Hráli kombinačně s rychlými náběhy za obranu, byli důrazní, siloví. Sice jsme vstřelili dvě branky, ale na bodový zisk to nebylo. Udělali jsme několik chyb a za ty nás domácí potrestali. Měli celkově převahu. My jsme byli ve hře prvních 15-20 minut a pak trochu po vyloučení domácích. Hráli jsme spíš pozorně a na rychlé kontry. Ty jsme nedokázali dobře vyřešit, a tak jsme vlastně oba góly dali po rohových kopech. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě."