přípravné, sobota 16.07.2022, 11:00

Sokol LanžhotČSK Uherský Brod

D. Žúrek - P. Šenk, N. Mihál, P. Mikúšek, A. Pidruchnyi - Ravas, T. Kollár, G. Gaňa, M. Malacka - E. Burac, D. Bogdalík; Střídali: J. Trubač, S. Velický.

ČSK Uherský Brod:

Nemrava (65. Kozelek) - Flasar, Tkadlec, Lerenc (65. Dubský), Švrček (45. Sedláček), Strachoň (45. J. Michalec), Venený (45. Nevařil), Leskovjan, M. Michalec, Josefík (65. Zámečník)

Branky: Josefík Robert, Nevařil Libor

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Nové tváře v letní přípravě:
Gabriel Gaňa - 18 let - Skalica U19 - záložník/útočník
Dominik Žúrek - 19 let - Šamorín - brankář
Martin Malacka - 20 let - Hodonín - záložník
Daniel Bogdalík - 18 let - Senica U19 - záložník

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Od konce minulé sezony jsme měli jen dvoutýdenní volno, než jsme začali znovu tento týden trénovat, a to prakticky denně. Do prvního přípravného zápasu s třetiligovým Uherským Brodem jsme tak šli z plné zátěže a chtěli jsme v něm otestovat hlavně mladíky z juniorek Skalice a Senice, kteří jsou tu na zkoušce. Stejně nám z různých důvodů chyběly tři čtvrtiny základní sestavy. V tomto zápas i přes prohru se soupeřem ze třetí ligy nikdo vyloženě nezklamal, a tak s námi kluci budou pokračovat i nadále. Jedinou zásadní ztrátou ze základní sestavy v letní pauze bude Roman Sabler, který od nás odchází. A s ním i spousta branek. Proto sháníme jednoho hotového hráče, který se rovnou zařadí do základní sestavy, a to do útoku nebo pod hrot. Zdá se, že minimálně do zimy u nás udržíme i dalšího klíčového útočníka Erika Burace. Uzdravuje se pomalu také brankář Kuba Klimeš. Další přípravné utkání doma odehrajeme v sobotu 23. července od 11 hodin s Kuřimí, druhým týmem loňského krajského přeboru. Pokud se podaří, sháníme i soupeře doprostřed týdne, na úterý nebo na středu. A další týden, v sobotu 30.7. už nás čeká předkolo MOL Cupu doma s Hodonínem.

ČSK Uherský Brod:

Lukáš Pazdera (trenér Uherského Brodu): „Zápas byl vrcholem čtrnáctidenní především kondiční přípravy. S výsledkem i průběhem zápasu jsme spokojení. Hráči plnili pokyny, které jsme si řekli. Byly tam samozřejmě i slabší momenty, ale celkově to byl zápas, který by nás měl povzbudit a nakopnout do další práce. Máme na paměti, že se stále jedná pouze o přípravu. Skutečná síla mužstva se ukáže v mistrovských zápasech. Někteří kluci mají navíc mírné problémy, proto jsme je raději pošetřili a nechali doma. Není potřeba bláznit. Navíc jsme potřebovali vidět jiné hráče, kteří dostali větší prostor ukázat se." (zdroj: Zlínský deník)

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy?