21. kolo, neděle 07.05.2023, 16:30

Sokol LanžhotTJ Start Brno

1:1 (1:1)

Lanžhot nedokázal využít přesilovku, s vedoucím Startem doma remizoval 1:1

Výborný výkon proti lídrovi tabulky, který ale k vítězství nevedl. S bodem za domácí remízu se Startem Brno domácí rozhodně spokojeni nebudou. Nejen kvůli tomu, že nevyužili půlhodinovou přesilovku, ale hlavně kvůli počtu šancí, které si proti ambicióznímu týmu vytvořili. Hosté v Lanžhotě po čtvrt hodině vedli, domácí ale za dvě minuty zápas srovnali a před návštěvou jara sahali po všech třech bodech. Své šance nevyužili, přesto drží už sedmizápasovou jarní sérii bez porážky. V neděli 14. 5 od 16:30 hodin se ji pokusí natáhnout na trávníku deváté Velké Bíteše.

Žúrek - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Šenk - Bogdalík (64. Koprna), Totka, Krč, Balážik, Ciprys- Ravas (85. Malacka)

TJ Start Brno:

Chmiel - Žalud, Avdič (K), Pařízek, Ryšavý (13. Sedlo), Doubravský, Hubr, Demeter R., Demeter P., Havlín, Kaláb (90. Okleštěk)

Stadion: stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Na velmi očekávaný zápas jarní části divize D mezi nejlepším týmem jarní části s nejúspěšnějším týmem celé divize přilákal na stadion Na Šlajse pět stovek diváků. Ti viděli ve větrném počasí v první půli docela atraktivní kopanou, oba týmy chtěly hrát fotbal a prezentovali se útočně. První dvě velké šance měl domácí Cypris, který v 8. minutě hlavičkoval do rukavic brankáře a o pět minut později orazítkoval tyč. Byli to naopak hosté, kteří udeřili z první střely na branku. Po pomalé „malé domů“ se brankář Žúrek srazil s útočníkem Startu a odražený balon uklidil do sítě Kaláb – 0:1. Lanžhotčané odpověděli vzápětí, kdy se stahovačkou zbavil svého strážce Balážik a poslal balon do protipohybu gólmana Chmiela – 1:1. Hílkovi svěřenci postupně přebírali iniciativu, ovšem další vyloženou šanci neměli. Hosté čekali na brejky, ke druhé brance jim nepomohla ani množství rohových kopů. Ty obrana Lanžhota bez problémů odvrátila.

Územní převaha Lanžhota se po změně stran ještě zvýšila, ale gólman hostí držel naděje svého týmu na bodový zisk. Vychytal ve 48. minutě Balážikovo sólo i Bogdalíkův střílený centr. Po hodině hry si hosté svou situaci ještě více zkomplikovali, když Doubravský nešetrně šlápl na Šenka, za což brněnského záložníka poslal sudí rovnou do sprch. Půlhodinovou přesilovku ale nedokázal „bílý balet z Podluží“ využít. Nejblíže gólu byli domácí v 84. minutě, ale znovu byl proti brankář Startu. Ten vychytal Balážika a následná dorážka Totky šla nad bránu. A tak se týmy rozešly smírně, Lanžhot po zisku bodu klesl na pátou pozici v tabulce.

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale my jsme dnes chtěli vyhrát a prodloužit naši sérii v honbě za čelem tabulky, chtěli jsme se vyšvihnout a k tomu jsme potřebovali vyhrát za tři body. I výkon jsme k tomu předvedli dobrý, šance jsme měli, gól jsme si prakticky vstřelili sami. Ale i to se stává, takový je fotbal. Soupeř dobře bránil, ale hráli jsme dobře a dopředu jsme je do ničeho velkého nepouštěli. Podstatný je ale výsledek, oni s tím bodem budou spokojení, my ne. Paradoxně si myslím, že nám to vyloučení soupeře ublížilo, soupeř se ještě víc zatáhl dozadu, a my jsme nebyli dostatečně trpěliví v ofenzivě, abychom vstřelili tu vítěznou branku.“

Milan Frimmel (trenér Startu Brno): „Když si vezmeme celý průběh utkání, s bodem musíme být spokojeni. Potkali jsme se na jaře se suverénně nejsilnějším soupeřem, který má formu. Lanžhot byl vynikající. Chtěli jsme hrát na vítězství, ze začátku se to přelívalo z jedné strany na druhou. Po chybě v domácí rozehrávce jsme šli do vedení, bohužel hned za dvě minuty jsme inkasovali a tento výsledek vydržel až do konce. A když kolem 70. minuty přišlo naše vyloučení, musíme ten bod brát, bylo to velmi těžké utkání. Byl by alibismus říkat, že nechceme výš, jsme první a chceme tam zůstat. Uvidí se na konci soutěže, jestli nám bude tento bod z Lanžhota stačit nebo nám bude chybět.“