24. kolo, neděle 28.05.2023, 17:00

TJ Dálnice SpeřiceSokol Lanžhot

0:2 (0:2)

Na jaře stále neporažen. Tři body veze Lanžhot i ze Speřic

Speřice jsou oficiálně nejmenší českou obcí, ve které se hraje fotbalová divize. A právě tato vesnice o sto obyvatelích nedaleko na Vysočině byla cílem nedělního výjezdu fotbalistů Lanžhota. Před návštěvou kola (550 diváků) se jim podařilo snadno zvítězit 2:0 díky trefám Krče a Ravase z konce první půle. Již jedenáct zápasů nepoznali Hílkovi svěřenci chuť porážky. Díky sedmé vychytané jarní nule Žúrka se Lanžhot může nyní pyšnit nejpevnější obranou a drží si dvě kola před koncem sezony čtvrtou pozici v tabulce divize D. V neděli 4. 6. od 17 hodin budou Lanžhotčané v posledním domácím utkání jara hostit Žďírec nad Doubravou.

TJ Dálnice Speřice:

Švec - Jančík, Honzárek, Pech (74. Fejt), Štěpánek (K), Řezáč, Vlček, Eremiáš (57. Holenda), Pohan (83. Fukan), Šíma, Svoboda

Žúrek - Pidruchnyi, Milota, Mikúšek (K), Koprna - Bogdalík (76. Ciprys), Krč (86. Gaňa), Totka, Balážik, Kollár - Ravas

Branky 41. Krč Jakub (asist. Kollár), 45.+1 Ravas Tomáš (Krč)

Žluté karty: 55. Pohan, 80. Jančík - 0

Rozhodčí: Nejezchleb Miroslav - Machorek Jakub, Holub Radim; DFA Karas Petr

Diváci: 550

Stadion: Speřice

záznam zápasu:

Jiří Holenda (trenér Speřic) „Lanžhot je fotbalově velmi dobrý, v utkání byl prakticky bezchybný, dobře kombinoval. My jsme dozadu odvedli dobrý výkon, bohužel závěr prvního poločasu nám nevyšel, když jsme dvakrát inkasovali. V ofenzivě jsme moc nebezpeční nebyli, Lanžhot nám moc okének v obraně nenechal. Zkoušeli jsme chodit rychlými útoky na polovinu soupeře, ale oba stopeři si obranu dobře dirigovali. Párkrát jsme zahrozili ze standardek, když míč lítal kolem tyčí, ale ze hry jsme si nic nevytvořili."

Jaroslav Hílek (trenér Lanžhota): „Toto utkání se nám výborně povedlo. Hráli jsme kombinačně, měli jsme převahu jak v držení balonu, tak v počtu šancí, bylo to opravdu dobré. Mohli jsme vyhrát i vyšším výsledkem, ale kluky každopádně musím pochválit, jak to odehráli, s nulou vzadu a jistý výkon vepředu. Obě branky padly po našich vykombinovaných akcích, jak Krč, tak Ravas, doráželi balon prakticky do prázdné branky. V první půli jsme si tím vytvořili dostatečný náskok a ve druhé půli u jsme nenechali soupeře, aby se dostal zpět do zápasu, míč jsme jim moc nepůjčovali. Musím také pochválit domácí oddíl za skvěle připravené hřiště, to byl parádní trávník, na kterém se nám opravdu dobře hrálo.“