Archiv

Z venku opět s bodem. Áčko remizovalo v Havlíčkově Brodu

Havlíčkův Brod letos patří k průměrným týmům, přesto na něj Lanžhotčané nedokázali naplno vyzrát. Na Vysočinu odjeli bez vykartovaného zadáka Šenka, kapitánskou pásku pro tentokrát nosil Balážik. Lanžhotčané se v sobotu dopoledne ujali vedení ve 36. minutě, kdy po standardce dostal míč nadvakrát do sítě stoper Mihál a mohl oslavit svou první trefu po příchodu do Lanžhota. Vedení ale hostům nevydrželo dlouho, za šest minut také po standardní situaci domácí Slovan vyrovnal. Skóre 1:1 vydrželo nejen do poločasové přestávky, ale i do závěrečného hvizdu. A protože nikdo ze sousedů Lanžhota v tabulce naplno nebodoval, drží si Sokol se Žďárem stále dělenou čtvrtou pozici v tabulce 4. ligy skupiny D. V příštím kole hostí Lanžhot doma třinácté Speřice. Utkání má výkop v neděli 27. října ve 14:30 hodin.

Se Ždírcem za tři body, dvakrát se trefil Balážik

Fotbalisté Lanžhota zvládli další domácí utkání. Na mokrém terénu hostili souseda v tabulce ze Ždírce nad Doubravou. Pevný základ pro potřebný tříbodový zisk zajistily v první půli trefy Balážika s Tomeškou, prvně jmenovaný se navíc trefil krátce po změně stran znovu. Postupem času ale tlak domácích slábl a hra se vyrovnávala. Diváci viděli kromě spousty faulů také karetní mariáš, na který nejvíce doplatil lanžhotský kapitán Šenk. Domácí dohrávající posledních dvacet minut o desíti, pak naštěstí inkasovali pouze jednou z kopačky střídajícího Pátka. Po výhře 3:1 se Lanžhotčané znovu v tabulce dostali pod špici a společně se Žďárem a Břeclaví se dělí o třetí až páté místo. V příštím kole si Sokoli zahrají už v sobotu dopoledne, to zajíždí na trávník devátého Havlíčkova Brodu.

Lanžhot nepotvrdil roli papírového favorita, na Vysočině bral jen bod

Z trávníku desátého týmu tabulky 4. ligy si Lanžhotčané odvezli jen bod za remízu 1:1. Do vedení v neděli dopoledne ve Velkém Meziříčí šli už v první půli zásluhou Balážika, ve druhém poločase ale domácí svou hru zlepšili a po zásluze srovnali na konečných 1:1. Lanžhot se díky zisku bodu drží na pátém místě tabulky, v příštím kole doma hostí Ždírec nad Doubravou, který má stejný počet bodů. Zápas má výkop v neděli 13. října v 15 hodin.

Parádním obratem v závěru připravil Lanžhot pro Vrchovinu první porážku v sezoně

Lanžhotské áčko se doma představilo skoro po měsíci a ačkoliv to dlouho vypadalo, že se diváci zase nedočkají první domácí branky v tomto ročníku, natož bodů, nakonec bylo v utkání s dosud neporaženou Vrchovinou vše jinak. Hosté šli do vedení již v páté minutě zásluho Jíchy a tento stav vydržel ještě dalších osmdesát minut. A to přesto, že domácí od začátku druhé půle hráče z Nového Města na Moravě do ničeho nepustili a vytrvale bušili do hostující obrany. Dobýt se jí povedlo až v samém závěru, kdy nejprve v 87. minutě vyrovnal hlavou Milota a v 90. minutě strhl vedení na domácí stranu Burac. Odšpuntoval tím nefalšovanou vlnu radosti na trávníku i tribunách Šlajse. Lanžhot se díky výhře 2:1 drží na 4. místě tabulky 4. ligy skupiny D. V dalším kole zajíždí Sokol v neděli 10. října dopoledne na trávník desátého Velkého Meziříčí.

Ve Žďáru jsme se střelecky neprosadili, domů se vracíme s prázdnou

Nedělní utkání ve Žďáru nad Sázavou nebylo pro lanžhotské fotbalisty příliš šťastné. Na Vysočinu odjeli v hodně okleštěné sestavě bez pěti absentérů, kteří chyběli kvůli zraněním nebo karetním trestům. S kvalitním soupeřem drželi krok téměř celý první poločas, až v jeho závěru se po rohovém kopu prosadil hlavou Trojánek. Ten samý hráč pak deset minut po změně stran přidal i druhou branku svého týmu, když z ostrého úhlu přeloboval gólmana Sokola. To byla poslední branka, kterou dvě stovky diváků viděly, a tak Lanžhot zapsal druhou porážku v sezoně. Po sedmi odehraných kolech klesli Lanžhotští v tabulce 3. ligy sk. D na dělenou pátou příčku s Břeclaví. V příštím kole se představí po delším čase zase doma, kde jej ale opět nečeká nic lehkého. Přijede totiž vedoucí Vrchovina. Utkání startuje na Šlajsi v neděli 29. září v 15:30 hodin.

Z Vysočiny vezeme vítězství. Lanžhot si zajistil výhru v Humpolci už v první půli

V šestém kole 4. ligy áčko Lanžhota napravilo domácí zaváhání a přivezlo výhru z Vysočiny. Na trávníku Humpolce si díky brankám Balážika, Kudláče a Klimoviče vytvořili Lanžhotčané poklidný náskok, který udrželi až do konce utkání. Až v jeho závěru domácí jednou brankou zkorigovali stav na konečných 1:3. I proto, že Sokol dohrával posledních patnáct dokonce v devíti hráčích po vyloučení Tomešky a Čulena. Ti budou týmu chybět minimálně v dalším domácím utkání, v neděli 15. září hostíme na hody třinácté béčko Líšně. Hraje se už v 10.15 hodin! Lanžhot do tohoto utkání půjde ze třetího místa tabulky čtvrté ligy.

Lanžhot utrpěl doma od vedoucí Velké Bíteše těžkou porážku

Fotbalisté Velké Bíteše názorně ukázali, proč jsou v tabulce čtvrté ligy první, bez ztráty bodu. Na Šlajsi se v první půlhodině teprve rozkoukávali a přežili několik šancí domácích, ale když ve 36. a 40. minutě využili zaváhání lanžhotských fotbalistů a ze dvou průniků dali dvě branky, zlomili zápas ve svůj prospěch. Ačkoliv se domácí trenéři snažili se zápasem něco udělat, prostřídat a změnit herní rozestavení, ke zlepšení to nevedlo. Naopak hosté přidali brzy třetí branku a nadšení je neopustilo až do konce utkání, které bez problémů dotáhli k vítězství s tím, že v 70. minutě přidali krásnou čtvrtou branku. Lanžhot tak musel skousnout první letošní porážku, a ta pilulka byla pořádně hořká (0:4). Jejich fanoušci tak stále doma čekají na první vstřelený gól. Sokol se v tabulce čtvrté ligy skupiny D propadl na šestou příčku a než přijde další domácí utkání, pojede Lanžhot v sobotu 7. září odpoledne na trávník třináctého Humpolce.

Lanžhot vybojoval na trávníku nováčka z Třebíče nejtěsnější výhru

S nováčkem čtvrté ligy – „FOŠkou“ Třebíč - se čekalo dle dosavadních výsledků mnohem jednodušší utkání, než ukázal konečný výsledek. Lanžhot se na velmi špatném trávníku v Třebíči na výhru nadřel, a to přesto, že domácí nastupují s velmi mladým mužstvem (nejstarší domácí hráč byl ročník 2002). nedokázal své šance z úvodu utkání přetavit v branky. Jediný gól a tím očekávané tři body do tabulky pro Sokol zajistil ve 41. minutě Erik Burac, který využil na hrotu vybojovaný balon od Tomáše Ravase a nekompromisně prostřelil domácího brankáře. Lanžhot tak zůstává v tabulce čtvrtý, s dvoubodovou ztrátou na duo Vrchovina-Velká Bíteš, které ještě neztratilo ani bod. A právě s Velkou Bíteší se Lanžhot utká v příštím kole, výkop tohoto zajímavého utkání bude na Šlajsi v neděli 1. září v 16 hodin.

"Když se bude hrát převážně na soupeřově polovině, zlobit se nebudu," směje se brankář Odráška

Na konci července, tedy po pouhém půl roce, se do brány lanžhotského áčka vrátil jednadvacetiletý gólman Tomáš Odráška. Odchovanec senického fotbalu znovu vyměnil dres třetiligového Hodonína za ten lanžhotský a společně s pevnou obranou Sokola se prokousává úvodními koly 4. ligy. V té zatím dostal ze tří utkání pouze jedinou branku od tasovického Lapeše. V této statistice je Lanžhot zatím nejlepší v tabulce. Sám mladý gólman ale přiznává, že příliš práce za pozornou obranou zatím neměl. Těžší utkání teprve přijdou.

Střelecká převaha Lanžhota k výhře nevedla. Bohunice si odvezly bod

Ještě vloni třetiligové Bohunice dorazily Na Šlajsu a začaly dle očekávání nebojácně. Sestava domácích se po dvou výhrách nezměnila, a tak se od počátku hrál ve velkém vedru vyrovnaný fotbal nahoru dolů, který byl ale plný soubojů, spíš než pohledných zakončení. Obraz hry se změnil až po poločase, který patřil domácím. Ti ale ani jednu ze tří tutovek v branku neproměnili, a protože hosté již spoléhali jen na brejky, rozdělili si oba soupeři v nervózním utkání po bodu. Po bezbrankové remíze tak Lanžhot drží třetí příčku tabulky, s dvoubodovou ztrátou na dosud neporaženou Vrchovinu a Velkou Bíteš. V příštím kole čeká Sokol další nováček soutěže, tentokrát z druhého konce tabulky. V neděli 25. srpna odpoledne budou Lanžhotčané cestovat na trávník předposlední „fošky“ Třebíč.

Peter Šenk: "Kapitánská páska? Teď můžu diskutovat se sudími bez strachu ze žluté karty."

Přinášíme rozhovor s kapitánem a zároveň nejdéle sloužícím fotbalistou v kádru áčka Lanžhota. Nechá nás nahlédnout za dveře kabiny.

DENÍK: Polná počítá ztráty, fotbalisté Žďáru zajímavě posílili, Brodu by měl čeřit vodu na špici

Kulatou desítku fotbalových klubů bude mít v ročníku 2024/2025 Kraj Vysočina ve 4. moravskoslezské lize – skupině D. Deník se v krátkosti podíval na možnosti každého z nich. A nás zase zajímá, jak silní budou naši soupeři v této sezoně.

Šestibrankovou destrukci Polné řídil čtyřgólový Erik Burac

Polná patřila vždy k lehčím divizním soupeřům, ale takto jednoznačný zápas asi čekal na Vysočině málokdo. Domácí celek inkasoval z kopačky Burace už po pěti minutách a lanžhotská „sedmička“ byla dále při chuti. Během 25 minut zvládl čistý hattrick a navrch přidal ještě čtvrtou branku. Do šaten se tak šlo za rozhodnutého stavu. Ve velkém vedru Sokol přidal další trefu do sítě Polné po pár minutách na hřišti střídající Čulen a účet utkání na 6:0 uzavřel pět minut před koncem zápasu střelou z poloviny hřiště Balážik. Toho pak na trávníku nahradil na poslední minuty utkání Bogdalík, vracející se na trávník po několikaměsíční rekonvalescenci po operaci kolena. Lanžhot tak po dvou venkovních výhrách zůstává stoprocentní a společně s Kuřimí, Velkou Bíteší a Vrchovinou okupuje čelo tabulky. V příštím kole se konečně představí omlazené áčko Sokola i před domácími tribunami, v neděli 18. srpna od 16:30 hodin hostí navrátilce z MSFL - brněnské Bohunice.

Lanžhot na úvod podzimu bodoval v Tasovicích naplno

Vstup do nové sezony 4. ligy vyšel lanžhotským fotbalistům parádně. Na trávníku tradičního soupeře z Tasovic vstřelili svěřenci trenérů Hílka a Houšky v neděli odpoledne tři branky, na trávníku se objevilo v průběhu zápasu hned osm nových hráčů. Skóre otevřela ve 35. minutě čerstvá posila z Lednice Nikola Klimovič, trefil se po standardce hlavou. Na něj navázal v samém závěru prvního dějství parádní dalekonosnou bombou ze 35 metrů Artur Pidruchnyi. Zápas zdramatizoval ve 47. minutě domácí veterán Pavel Lapeš, který uklidil odražený balon po standardce z otočky ke vzdálenější tyči Odráškovy branky. Jednobrankové vedení Lanžhotu vydrželo celou druhou půli, poslední slovo si vzal v nastavení Erik Burac, který využil brejkové situace, zbavil se ve sprintu svého strážce a přízemní střelou k tyči uzavřelo skóre na konečných 3:1 pro Sokol. V dalším kole Lanžhot zamíří opět na trávník soupeře, tentokrát pojede v neděli 11. srpna odpoledne na hřiště Slavoje Polná.

Soupiska mužů pro podzimní část 4. Moravskoslezské ligy

Zítra pro nás začíná utkáním v Tasovicích nový ročník 4. Moravskoslezské ligy (dříve divize). V letní přestávce došlo v našem kádru k vícero změnám.
Jak bychom nazvali charakteristiku těchto změn? Nejspíše že "ZKUŠENOST NAHRADILO DRAVÉ MLÁDÍ", po odchodu vícero opor minulých let, je totiž věkový průměr našeho kádru 21,4 let.